Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dyrektor SP 34 w Rybniku: „Nie było łatwo, ale mamy plan lekcji na najbliższe tygodnie”

Facebook Twitter

"Nie było łatwe podzielenie klas do nauki hybrydowej, ale się udało"- przyznaje Beata Mielczarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku. To jedna z największych szkół w mieście, liczy 28 oddziałów.

Z 28 oddziałów 19 to klasy IV- VIII. Jednocześnie budynek ma wiele sal, dlatego też dyrekcja placówki ma już praktycznie gotowy plan lekcji na najbliższe tygodnie:

Beata Mielczarek: Przeliczyliśmy liczbę uczniów, w każdej klasie, podzieliśmy to na połowę i uczniowie w takim wymiarze będą przychodzić do szkoły. Trzy dni będzie część uczniów, trzy kojne dni następna część uczniów. Jest to trudne, bo musimy się trzymać rozporządzenia, że ma być tylko 50 % uczniów w szkole. Dodatkową trudnością u nas było to, że do szkoły chodzą już uczniowie z klas I- VIII, z klas integracyjnych, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wiadomo, że  nawet jak ich klasa będzie dalej zdalnie, to oni i tak będą w szkole. Te dzieci też musieliśmy doliczyć do tych 50%, ale udało się.

Dobrze, że uczniowie wracają do nauki w szkole

– mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką dyrektor SP34 w Rybniku, podkreślając, że zwróci uwagę, by nie byli oni teraz zasypani sprawdzianami:

Beata Mielczarek: Ja się cieszę, bo lekcja online nigdy nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, wyjaśnienia pewnych rzeczy…

Radio 90: Uczniowie wracają, czy to będzie czas nadganiania? Niektórzy zapowiadają klasówki, sprawdziany..

Beata Mielczarek: Mam nadzieję, że żaden z nauczycieli nie wpadnie na pomysł, że teraz musi robić wszystkie sprawdziany, żadna informacja taka do mnie nie dotarła (…). Sytuacja będzie monitorowana.

Powrót do lekcji w szkole jest szansą dla uczniów, którzy chcą poprawić oceny

– podkreślają pedagodzy. Co ważne nauka odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. W przypadku rybnickiej SP 34 plusem jest kilka wejść do budynku:

Beata Mielczarek: Mamy kilka wejść do szkoły, każda klasa ma swoją salę, nie przemieszcza się po szkole, z wyjątkiem wychowania fizycznego oraz informatyki, po każdej informatyce pracowania komputerowa jest dezynfekowana. Jak będą ładne dni, to klasy będą wychodzić na podwórko, z jednego segmentu w jedną stronę przed głównym wejściem, z drugiego w drugą, od strony Lektorskiej. W ten sposób to organizujemy.

Przypomnijmy, w najbliższy poniedziałek (17.05.) uczniowie wracają do szkół, będą się uczyć przez dwa tygodnie w systemie hybrydowym. Później wszyscy będą już mieli zajęcia stacjonarne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj