Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Strażaka w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

28 maja 2021 roku jastrzębscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych uczcili swoje święto. Była to okazja do wspomnień i refleksji nad naszą trudną, odpowiedzialną acz piękną służbą. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest to święto strażaków obchodzone 4 maja w dniu wspomnienia Świętego Floriana.

Święto strażaków z Jastrzębia-Zdroju fot. www.gov.pl/web/kmpsp-jastrzebie-zdroj

W tym wyjątkowo trudnym czasie wynikającym ze stanu pandemii uroczystości przebiegały niestandardowo. W dniu 4 maja 2021 roku o godzinie 7:00 odbyła się Msza Św. w intencji jastrzębskich strażaków. W skromnej, ale podniosłej atmosferze, w obliczu pandemii w nabożeństwie uczestniczyła delegacja Komendy Miejskiej PSP z Jastrzębia-Zdroju na czele z Komendantem Miejskim PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciechem Piechaczkiem, jednakże uroczysty apel zorganizowany został właśnie 28 maja 2021 roku i miał charakter uroczystości państwowej przebiegającej w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Uroczysty apel stał się też okazją do nadania Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju złotej „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, poprzez udekorowanie Sztandaru Komendy.

Za szczególne zaangażowanie w rozwój ratownictwa specjalistycznego Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznała Komendantowi Miejskiemu PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciechowi Piechaczkowi – srebrną odznakę.

Podczas apelu wręczono awanse, odznaczenia oraz podziękowania funkcjonariuszom PSP, osobom zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej oraz przedstawicielom instytucji, które wspomogły finansowo jednostki z terenu Miasta.

Podczas uroczystości trzynaście osób zostało odznaczonych, a dwudziestu trzech strażaków otrzymało mianowanie na wyższe stopnie służbowe.

Ponadto w trakcie uroczystego apelu nastąpiło poświęcenie i prezentacja nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Bzie. Samochód został zakupiony za kwotę około 860 tys. zł z następujących źródeł:

WFOŚiGW w Katowicach dotacja w kwocie 320.000 zł;
Fundusz Ministerstwa Sprawiedliwości dotacja w kwocie 150.000 zł;
Fundusz Ubezpieczeniowy KG PSP dotacja w kwocie 140.000 zł;
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój dotacja w kwocie 150.000 zł;
Kółko Rolnicze Bzie dotacja w kwocie 100.000 zł.
Pragniemy nadmienić, że tym cenniejszy to nabytek, iż ostatni zakup pojazdu dla OSP Bzie miał miejsce w 1987 roku.

Słowa szczególnego podziękowania zostały skierowane do Prezes JSW S.A. Pani Barbary Piontek za wspieranie działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po uroczystości można było zapoznać się z nowoczesną formą Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, która to po modernizacji pomieszczeń i wymianie urządzeń teleinformatycznych, zdecydowanie poprawiła system wspomagania decyzji i koordynacji działań, co w znacznym stopniu wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i okolicznych gmin oraz zakładów pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj