Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś droga dziurawa jak ser, do końca 2021 roku będzie przebudowana

Facebook Twitter

Droga pomiędzy Rybnikiem a Świerklanami, jest jedną z najbardziej dziurawych w regionie. Tym bardziej cieszy informacja, o podpisanej dziś (16.06.) w Katowicach umowie Zarządu Dróg Wojewódzkich z firmą, która do końca przyszłego roku ma ją wyremontować. Wartość inwestycji to 56,5 mln złotych.

Rozmawialiśmy ze  Sławomirem Gruszką rzecznikiem Marszałka Województwa Śląskiego:

Pomimo sytuacji z covidem, inwestycje drogowe postępują zgodnie z planem. Prace realizować będzie firma Eurovia Polska S.A. Przebudowanych będzie aż 18 skrzyżowań, instalacje, trakty techniczne takie jak: linie energetyczne, wodociągi, gazociągi, kanalizacja sanitarna na odcinkach, które wymagają tej przebudowy. Ważna inwestycja dla przedsiębiorców, dla mieszkańców, dla turystów. Z pewnością wzmocni potencja infrastrukturalny Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Przebudowa drogi oznacza spore utrudnienia dla kierowców. Na razie nie wiadomo, czy remont będzie oznaczał zamknięcie całkowite drogi, niektórych odcinków, czy też czekać będzie ruch wahadłowy:

To są szczegóły, które ustalane będą pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich a wykonawcą. Przy tego typu inwestycjach zawsze najważniejszy jest komfort mieszkańców. Niestety bywa tak, że odcinki dróg, które wymagają przebudowy znacznej, związane są z zamknięciem drogi i z pewnością wcześniej będzie informacja o objazdach i utrudnieniach, za które już teraz przepraszam i proszę o wyrozumiałość. Patrzmy w przód, na to jak poprawi się komfort i bezpieczeństwo poruszania się po tym odcinku drogi.

Dziś podpisanie umowy i przekazanie placu budowy. Remont 4-kilometrowej drogi pomiędzy Rybnikiem a Świerklanami, który jest dojazdem do węzła autostrady A1, ma rozpocząć się w niebawem.

Czytaj także:

Mszana: W poniedziałek (15.06.) zamykają skrzyżowanie ulicy Sportowej z Wodzisławską

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj