Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Edukatorium Juliusz za złotówkę. Dla tylko przez weekend i dla mieszkańców 50+

Facebook Twitter

Edukatorium Juliusz zaprasza mieszkańców w wieku "50 plus" i proponuje im bilety za symboliczną złotówkę.

Rybnickie Edukatorium Juliusz za „złotówkę”. To propozycja dla osób 50+, z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Akcja potrwa przez weekend (30.09.- 1.10.). Pawilon Rafał, będący częścią poszpitalnego kompleksu „Juliusz”, to nie tylko przestrzeń edukacyjna, ale także centrum doświadczalne, w którym nauka staje się przyjemnością. Ekspozycje, interaktywne stanowiska oraz pasjonujące opowieści tłumaczą świat medycyny w sposób zrozumiały dla każdego.

Przygotowujemy ofertę dla różnych grup wiekowych, z myślą o różnych formach percepcyjnych zwiedzających. W dniach od 30 września do 1 października Edukatorium Juliusz otwiera swoje podwoje dla wszystkich mieszkańców w wieku 50+ z wyjątkową ofertą – cena wejściówki wynosi tylko 1 złoty! To niepowtarzalna okazja, aby spędzić czas w fascynującym miejscu za symboliczną opłatą. Zapraszamy serdecznie do spędzenia Międzynarodowego Dnia Osób Starszych z nami, aby razem odkrywać tajniki medycyny i farmacji oraz delektować się chwilą spędzoną Edukatorium

– zachęca dr Wojciech Dominiak, Dyrektor Muzeum im. o. E. Drobnego w Rybniku, w strukturach którego funkcjonuje Edukatorium Juliusz.

Informacje organizacyjne:
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Edukatorium Juliusz
Data: 30 września – 1 października
Godziny otwarcia: sobota – niedziela 10:00 – 19:00
Cena wejściówki: 1 zł (dla osób w wieku 50+)

Edukatorium Juliusz to  miejsce poświęcone historii medycyny i farmacji. Pawilon Rafał od roku zaraża dobrą energią, radością z nauki, a przede wszystkim wiedzą! Interaktywna wystawa o charakterze poznawczo-historycznym, rozmieszczona jest na 4 kondygnacjach dawnego szpitala. Poszczególne pomieszczenia wystawiennicze nawiązują wizualnie do współczesnych i dawnych przestrzeni szpitalnych, prezentując oddziały szpitalne i przyporządkowane im tematy. Wystawa prezentuje postęp w medycynie i farmacji, który dokonał się od początków XIX wieku do czasów współczesnych. To też miejsce ciekawych prelekcji i warsztatów, w których tłumnie udział biorą najmłodsi mieszkańcy region.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023