Energetyk ROW Rybnik przegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec

Rybniccy piłkarze ulegli zawodnikom z Sosnowca 1:2. Gospodarze bardzo szybko stracili pierwszą bramkę - już w drugiej minucie spotkania. W dodatku ROW od 28 minuty grał w 10 po tym, jak Sławek Szary został ukarany czerwoną kartką.

Piłkarze Energetyka wyrównali wynik dopiero w drugiej połowie. Zdobywcą gola, który padł w 61 minucie był Kamil Kostecki. Jednak goście nie odpuścili i w 79 minucie ponownie objęli prowadzenie po celnym strzale Cyganka. To była pierwsza w tym sezonie porażka rybnickiej drużyny poniesiona na własnym boisku. Kolejne szanse na zdobycie punktów przez ROW Rybnik już w najbliższą środę w Wejherowie. Kolejny mecz, w sobotę za tydzień (11.05.). Rybniczanie będą podejmować u siebie Rozwój Katowice.

Wkrótce relacja ze spotkania i pomeczowe wypowiedzi zawodników.

Energetyk ROW Rybnik:
Kajzer, Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Jary, Muszalik, Kurzawa, Kostecki (K), Wieczorek, Buchała
Rezerwa: Kuczera, Radler, Kachel, Steuer, Kasprzyk, Szatkowski, Gładkowski

Trener: Ryszard Wieczorek

Zagłębie Sosnowiec:
Kudła, Ninković, Rydnak, Sierczyński, Szatan, Jarczyk, Tylec, Grube, Tumicz, Matusiak, Ostroushko
Rezerwa:Wieczorek, Marek, Jankowski, Malara, Cyganek, Białek, Pajączkowski

Trener:Mirosław Kmieć

Bramki:

• 2′ Szatan (Zagłebie)
  • 61′ Kostecki (Energetyk)
  • 79′ Cyganek (Zagłebie)

żółte kartki: Jary, Wieczorek, Grolik, Szatkowski (Energetyk); Szatan, Grube, Jarczyk (Zagłębie)
czerwone kartki: 28′ Szary, 85′ Jarczyk