Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami

Facebook Twitter

Nie masz planów na nadchodzące ferie? To proste - Dołącz do Nas - zachęcają Wojska Obrony Terytorialnej. WOT już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

feriw z wot
Ferie z WOT fot. www.wojsko-polskie.pl

Pomiędzy 15 stycznia a 25 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie całego kraju zaplanowane zostały ferie zimowe.

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do Nas!

– zachęcają w WOT.

Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT” . Jak podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk:

Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

Ferie z WOT fot. www.wojsko-polskie.pl

Dwa lata temu nie zawahałam się – spróbowałam! Złożyłam wniosek o powołanie do wojska i odbyłam szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Uważam, że było warto. Dzięki dobrze dobranemu terminowi szkolenia, nie musiałam rezygnować z żadnych swoich zobowiązań. Ponadto spotkałam wielu ciekawych ludzi!

– dodaje szer. Katarzyna z 12 Wielkopolskiej Brygady OT.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – skontaktuj się z rekruterem WOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30).

Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji – CWCR (wojsko-polskie.pl).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj