Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Fit4Thought”: Nowy projektu realizowany przez I LO w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Zdrowie - zarówno to fizyczne, jak i psychiczne - wielojęzyczność oraz kompetencje cyfrowe będą przedmiotem nowego projektu realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z 5 szkołami z całej Europy w ramach inicjatywy Erasmus Plus.

fot.materiały prasowe

Projekt, który zatytułowano „Fit4Thought”, będzie realizowany w latach 2020-2022. Jego koordynatorem będzie wodzisławskie liceum, a partnerami: Gimnazja Fran Galović z Koprivnicy (Chorwacja), IES La Oliva z La Olivy (Hiszpania), Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco w Funchal (Portugalia), Hasköy Ortaokulu z Istambułu (Turcja) oraz Istituto Technico Commerciale e Tecnologico „Fossati-da Passano” w La Spezii (Włochy).

Przedsięwzięcie koncentruje się na wymianie doświadczeń oraz promowaniu skutecznych sposobów uczenia się i nauczania, szczególnie wśród uczniów z dysleksją, dyskalkulią i dysgrafią. Innym aspektem będą działania związane z promocją zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów i nauczycieli, jak również różne aspekty zarządzania stresem i zapobiegania wypaleniu zawodowemu.

Oprócz wzajemnych wizyt studyjnych w szkołach, w projekcie przewidziano wiele działań lokalnych takich, jak prelekcje i warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, szkolną akcję profilaktyki raka piersi, prezentację nowych trendów w nauczaniu lekcji wychowania fizycznego, warsztaty psychologiczne oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli. Koordynatorkami projektu ze strony I LO są Dominika Sidor i Hanna Knopek.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2020