Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galerie otwarte, co z mierzeniem ubrań?

Facebook Twitter

Od początku maja możemy chodzić na zakupy do galerii handlowych. Większość sklepów w centrach w naszym regionie jest otwarta dla klientów. Oczywiście obowiązują zasady bezpieczeństwa, to znaczy maseczki, płyny dezynfekcyjne, ograniczona ilość osób na terenie sklepu. A co z mierzeniem ubrań w czasie epidemii?

fot. Hans / pixabay.com

Sklepy odzieżowe musiały dostosować się do wymogów postawionych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i regulacje rządowe. Aby klienci mogli korzystać z przymierzalni, trzeba zapewnić im bezpieczną odległość. Po każdym użyciu przymierzalnie, w tym kotary muszą być dezynfekowane. Odzież przymierzana i pochodząca ze zwrotów jest dezynfekowana wysoką temperaturą przez zastosowanie parownicy do ubrań.

I tak jest w większości sieciówek, także tych handlujących obuwiem, mierzone buty też są dezynfekowane. Ale może być tak, że choć na terenie jednej galerii ta sama marka udostępnia przymierzalnie, to już w innej niekoniecznie. Wszystko zależy od ilości zatrudnionych pracowników i czy jest w związku z tym realna możliwość wywiązania się z zalecanych reguł bezpieczeństwa. Przymierzając ubrania, np. bluzki warto robić to tak, by nie dotknąć materiałem twarzy, po zakupach obowiązkowe myjemy ręce, a kupioną odzież od razu wrzucamy do pralki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021