GKS Jastrzębie 5-1 Raków II Częstochowa

Wysokie sparingowe zwycięstwo piłkarzy drużyny GKS Jastrzębie. W minioną sobotę (11.02.) jastrzębianie pokonali rezerwy Rakowa Częstochowa 5:1.

GKS Jastrzębie wygrywa z rezerwami Rakowa Częstochowa

Pokonali, dodajmy, zasłużenie, bo mecz rozegrany na boisku w Bytomiu toczył się pod ich dyktando, stwarzali wiele sytuacji bramkowych z których kilka wykorzystali. Zaczęło się od samobójczego trafienia Rakowa, później bramkę dla GKS-u strzelił zawodnik testowany, a następnie Daniel Stanclik wykorzystał rzut karny.

Jeszcze przed przerwą przeciwnik odpowiedział jednym golem. W końcówce spotkania dwukrotnie trafił Kacper Zych. Z okazałej wygranej cieszył się ukraiński pomocnik GKS-u, Farid Ali:

Farid Ali: Dużo straciliśmy bramek i powiedzieliśmy sobie, że dwa tygodnie przed meczami ligowymi musimy wygrywać mecze. Byliśmy przygotowani, pomogli nam też kibice, zagraliśmy bardzo dobry sparing. Jesteśmy w bardzo dobrej formie, poprawiliśmy skuteczność, w meczu z Rakowem Częstochowa super to wyglądało. Musimy dobrze przygotować się do ligi, strzelać bramki i wykonywać swoją pracę.

Kolejny, ostatni już przed zbliżającym się sezonem sparing GKS rozegra w sobotę (18.02.) a rywalem jastrzębian będzie Polonia Bytom.

GKS Jastrzębie – Raków II Częstochowa 5:1 (3:1)
1:0 – Łukasz Furtak (bramka samobójcza) 9’
2:0 – Zawodnik testowany 25’
3:0 – Daniel Stanclik 28’ (rzut karny)
3:1 – Przemysław Oziębała 44’
4:1 – Kacper Zych 78’
5:1 – Kacper Zych 82’

GKS Jastrzębie (I połowa): Michał Antkowiak – Bartosz Boruń, Sebastian Golak (17. Piotr Jakubowski), Yevgeniy Zakharchenko, Krystian Mucha, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Joao Guilherme, Zawodnik testowany, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Jakubowski (60. Sebastian Golak), Nataniel Wybraniec, Dawid Witkowski, Koki Togitani, Kamil Jadach, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Farid Ali, Kacper Zych.

Czerwona kartka: Sebastian Golak 17’