Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pompa ciepła? Piec na gaz czy pellet? Szukasz nowego pieca? Odwiedź Rybnickie Targi Techniki Grzewczej [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Od dziś do jutra (24.02.) trwają Rybnickie Targi Techniki Grzewczej. Przez dwa dni w siedzibie firmy Instalmex z Rybnika przy Chwałowickiej 103 można zapoznać się z najnowszymi trendami dotyczącymi źródeł ogrzewania.

Rybnickie Targi Techniki Grzewczej

Pompa ciepła, piec na pellet, a może gaz ? Czym zastąpić kopciucha? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź odwiedzając trwające od dziś (23.02.) do jutra Rybnickie Targi Techniki Grzewczej

W siedzibie firmy Instalmex przy ulicy Chwałowickiej prezentują się czołowi producenci, gdzie klienci mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami. Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z mieszkańcami:

Przymierzamy się do wymiany kopciucha na nowy system grzewczy. Szukamy najlepszej opcji (…)

Rybnickie Targi Techniki Grzewczej cieszą się ogromną popularnością

Świadomość klienta jest coraz większa, ale decyzję o wymianie źródła ciepła trzeba podjąć biorąc pod uwagę wiele czynników

– przyznaje Bartosz Romaniszyn z firmy GoHeat.

Radio 90: Czym się kierować? Co jest najistotniejsze przy podejmowaniu decyzji?Finanse, eksploatacja czy uwarunkowanie?

Bartosz Romaniszyn: Tak naprawdę to jest szereg czynników, jeśli chodzi o samą technikę, technikę urządzeń, to w pierwszej kolejności musimy poznać  jego specyfikę. Musimy wiedzieć, jak to urządzenie pracuje, jakie ma parametry, co może. To jest pierwsza rzecz. Jeśli chodzi o budynek – musimy wiedzieć, jak ten budynek zbadać, poznać jego potrzeby i do tego się dostosować. Jeśli budynek wypada słabo, to najpierw pracujemy nad budynkiem, później pracujemy z urządzeniem, a na końcu mamy efekt w postaci rozsądnej eksploatacji, bo pamiętajmy, że eksploatacja to jest czas, to są koszty w czasie.

Radio 90: Jak pan ocenia świadomość klientów?

Bartosz Romaniszyn: Z roku na rok jest coraz większa.

Bartosz Romaniszyn, Rybnickie Targi Techniki Grzewczej

Rybnickie Targi Techniki Grzewczej – poradnictwo w zakresie finansów i doboru sprzętu

Do łask wracają piece na pellet

– mówi Piotr Jelonek z firmy DEFRO generalnego sponsora targów.

Radio 90: Skąd ta popularności pelletu?

Piotr Jelonek: Dlatego, że paliwo bardzo nam potaniało, pellet zszedł do normalnych cen, do 1300 złotych za tonę i jest dobrym źródłem alternatywnym. Prąd idzie nam w górę, nie każdy dom jest ustawiany do pompy ciepła, dlatego woli zakupić sobie kocioł pelletowy, mieć ekologiczne źródło odnawialne i ciepło w domu.

Piotr Jelonek, Rybnickie Targi Techniki Grzewczej

Zainteresowanie targami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania

– mówi Marcin Trytek z firmy Instalmex organizator Rybnickich Targów Techniki Grzewczej.

Marcin Trytek: To jest kolejna edycja naszych rybnickich targów. Muszę przyznać, że jak na razie zrobiły niesamowitą furorę. Udało nam się ściągnąć dużo więcej producentów niż w zeszłym roku, mamy wiele renomowanych firm. Frekwencja, póki co mimo pogody jest naprawdę rewelacyjna. Nie wyrabiamy już troszeczkę z obsługą klientów. Cieszy nas to niezmiernie.

Radio 90: To wszystko pokazuje, że wymiana systemów ogrzewania to jest niezwykle istotny temat.

Marcin Trytek: Tak, wiemy doskonale, że w samym Rybniku mamy jeszcze prawie 5 tysięcy kotłowni do wymiany. Cały program rządowy zobowiązuje do tego ludzi. Cieszy mnie też to, że mamy ludzi z dalsza – przyjeżdżają ludzie z Ochojca, z  Gliwic, spod Raciborza, z Wodzisławia. Jest naprawdę bardzo fajna frekwencja. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni, że każdy coś dla siebie znajdzie. Mamy i kotły paletowe, kotły gazowe, pompy ciepła. Wybór jest naprawdę bardzo duży.

Radio 90: Co jest dzisiaj hitem?

Marcin Trytek: Jeszcze do niedawna rzeczywiście te pompy robiły taką niesamowitą furorę. Na dzień dzisiejszy widzę, że i pompy ciepła i kotły gazowe i wracają do łask  kotły pelletowe na biomasę. Widać coraz większe zainteresowanie ludzi jeśli chodzi o kotły na pellet.

Radio 90: Mamy także sektor, który pomoże nam dofinansować te inwestycje.

Marcin Trytek: Tak, udało nam się też zaprosić panie z Banku Ochrony Środowiska, które mają rzeczywiście bardzo fajne, preferencyjne kredyty, nisko oprocentowane. Przy okazji pomagają też we wszystkich formalnościach, jeśli chodzi o dofinansowania z programu Czyste Powietrze.

Marcin Trytek, Rybnickie Targi Techniki Grzewczej

Rybnickie Targi Techniki Grzewczej od dziś do do jutra w firmie Instalmex przy ulicy Chwałowickiej w Rybniku od godziny 8:00 do 17:00.

Kontakt:

Instalmex sp.j.

ul. Chwałowicka 103
44-206 Rybnik
32 42 160 96
biuro@instalmex.pl

Dojazd:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj