Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GOPR apeluje o ostrożność i rozwagę w górach. Wczoraj pomagali głównie nastolatkom

Facebook Twitter

Tylko wczoraj (22.07.) Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czterokrotnie wzywane było do zdarzeń, gdzie pomocy potrzebowali nastolatkowie. Dlatego ratownicy apelują o rozwagę i ostrożność.

fot. facebook.com/grupabeskidzkagopr

16-letni rowerzysta w stromych stokach Skrzycznego, w wyniku upadku, doznał bolesnych urazów m.in. złamania kości udowej, podejrzenia złamania kończyny górnej i wielu głębokich ran ciętych. Na szczęście świadkami wypadku byli przypadkowi turyści, którzy natychmiast wezwali pomoc i byli w stanie dokładnie wskazać miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i zabezpieczyli urazy, a następnie przekazali go załodze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

14-letnia uczestniczka obozu sportowego doznała ataku duszności na Kolistym Groniu (rejon Mędralowej). Pomocy udzielili jej ratownicy dyżurujący
na Markowych Szczawinach. Po przeprowadzonym badaniu, wywiadzie z opiekunem i telefonicznej rozmowie z rodzicami, ratownicy przetransportowali poszkodowaną do Zawoi, gdzie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

10-latka na Czantorii oraz 16-latka na Rysiance doznały urazu stawu skokowego. Ratownicy z CSR Szczyrk i Hali Miziowej udzielili im niezbędnej pomocy i ewakuowali z gór.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj