Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gorzyce: Kto dostanie pieniądze na wymianę pieca? Zadecyduje losowanie

Facebook Twitter

W Gorzycach konieczne będzie przeprowadzenie losowania, by wybrać szczęśliwców, którzy otrzymają dofinansowanie na wymianę pieca. Zainteresowanie programem finansowego wsparcia przeszło najśmielsze oczekiwania urzędników.

Co roku o dofinansowanie stara się w gminie około 100 osób, w tym roku było ich sześciokrotnie więcej. Mówi wójt gminy Gorzyce:

Daniel Jakubczyk: Złożonych rzeczywiście zostało 630 wniosków. Tak znaczący wzrost w stosunku do lat ubiegłych, zaskakuje i nie zaskakuje. Mamy przepisy uchwały antysmogowej, które obligują mieszkańców do wymiany tych przestarzałych źródeł ciepła. Chodzi o wymianę kopciuchów na kotły nowszej generacji, czy też inne rozwiązania. Odbędzie się w tym roku po raz pierwszy losowanie. Taka decyzja zapadła dotycząca regulaminu przyznawania tych dofinansowań.

W związku z tak dużym zainteresowaniem, Rada Gminy Gorzyce zwiększyła środki na dofinansowanie o 840 tysięcy złotych. Pozwoli to na dofinansowanie 270 wniosków:

Daniel Jakubczyk: Pierwotnie planowaliśmy 80 dofinansowań. Zostały jednogłośnie te ilości podwyższone do 120, 120 i 30 wniosków odpowiednio dla poszczególnych wariantów oraz zwiększono środki do 1 700 000 złotych, w miejsce planowanych pierwotnie 800 000 złotych.

Aktualnie trwa weryfikacja wszystkich złożonych wniosków. Losowanie odbędzie się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj