Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Grzegorz Kasdepke proste z Australii w raciborskiej bibliotece

Facebook Twitter

Najchętniej czytany autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke spotkał się dziś (1.06.) z czytelnikami z Raciborza. Pierwszy raz online i to w dodatku z odległej Australii!

Spotkanie było jednym z działań zaplanowanych w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. Na początku Kasdepke zainaugurował Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, czytając opowiadanie „Uszy na sprzedaż” ze zbioru „Kacperiada”.

Czy był Pan kiedyś przystojny?

– to ulubione pytanie Grzegorza Kasdepke, które musiało paść jako pierwsze, zagrzewając jednocześnie publikę zgromadzoną przed monitorami do zadawania pytań. Fani pisarza byli ciekawi m.in. skąd Kasdepke bierze pomysły do swoich książek, jak długo pisze jedną książkę oraz którą lubi najbardziej.

Na czacie padały również pytania o aktualną sytuację autora „Detektywa Pozytywki” – publiczność chciała wiedzieć m.in. skąd Grzegorz Kasdepke wziął się w Australii, czy widział już kangura i najważniejsze – kiedy wróci do Polski?!

Grzegorza Kasdepke zaprosić do biblioteki niezwykle trudno, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że pisarz zgodził się na spotkanie akurat w Dzień Dziecka! Polecamy oczywiście gorąco książki naszego gościa, które można wypożyczyć w EURECE i filiach bibliotecznych

– mówi Marzena Mróz z MiPBP w Raciborzu, która poprowadziła spotkanie.

Przypomnijmy, projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań online m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Jeszcze przed wakacjami gośćmi biblioteki będą Anna Dziewit-Meller (9.06, g. 18.00) oraz Jacek Hugo-Bader (24 czerwca, godz. 18.00). Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj