Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zagrają w finale Pucharu Polski

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, po dwóch latach przerwy znów zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski! To już w grudniu w Krynicy.

jkh gks
jkh.pl

Pierwszy cel w tym sezonie zrealizowali hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Po dwóch latach przerwy znów zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski! Wszystko za sprawą bardzo dobrych weekendowych występów. Najpierw w miniony piątek (27.10) jastrzębianie pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 4:2, a w niedzielę (29.10) wygrali na wyjeździe 2:1 z Unią Oświęcim. Piątkowy mecz przeciwko tyszanom, drużynie która zdobyła niedawno Superpuchar Polski był zacięty.

Po dwóch tercjach JKH GKS przegrywał 1:2, ale po piorunującej końcówce zwyciężył a bramkami po równo podzielili się w tym meczu Marcin Kolusz i Dominik Paś, którzy zdobyli po dwa gole. Kolusz strzelił także bramkę we wczorajszym meczu, jeszcze jedno trafienie dołożył Fin Olli-Petteri Viinikainen. To wystarczyło, by wygrać w Oświęcimiu bowiem gospodarze trafili tylko raz. JKH GKS awansował na drugie miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi i bez względu na wynik czwartkowego (02.10) meczu przeciwko Comarch Cracovi pod koniec grudnia zagra w Krynicy o Puchar Polski.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

27 października 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
0:1 Gościński – Łyszczarczyk – Pociecha 29:06
1:1 Paś – Kolusz – Spirko 32:52, 5/4
1:2 Kaskinen – Rac – Mroczkowski 33:18
2:2 Kolusz – Spirko – Kostek 52:54
3:2 Kolusz – Spirko – Viinikainen 58:43
4:2 Paś 59:34 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Arrak – Viinikainen, Bagin, Zając, Spirko, Paś – Górny, Kolusz, Bernhards, Jarosz, Freidenfelds – Onak, Kameneu, R. Nalewajka, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)