Jastrzębski Węgiel wygrywa w Częstochowie. Świetny bilans siatkarzy – trzy mecze, trzy wygrane [FOTO, WIDEO]

Od początku spotkania Jastrzębski Węgiel narzucił swój styl gry. Nie było niespodzianki w meczu 3. kolejki siatkarskiej Plus Ligi, w rozegranym w sobotę (28.10) w Hali Sportowej Częstochowa. Drużyna JW pokonała tegorocznego beniaminka Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0.

Trzeci mecz i trzecia wygrana siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Tym razem mistrz Polski nie dał szans beniaminkowi PlusLigi, drużynie Exact Systems Hemarpol Częstochowa, pewnie wygrywając 3:0. W kolejnych setach jastrzębianie zwyciężali do 15, 20 i 21. – Zagraliśmy dobrze, to było planowe zwycięstwo – mówił po meczu MVP spotkania, środkowy Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber.

Norbert Hubert: Zrealizowaliśmy nasz plan na ten mecz.  Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty, w trzech setach wygraliśmy, ale w tych dwóch pierwszych już od początku narzuciliśmy nasz styl gry, było bardzo wysokie prowadzenie, fajnie nam się grało wygodnie. W trzecim secie było tak, że trochę poczuli grę, ale w tych kluczowych momentach odjechaliśmy, poszanowaliśmy trochę zagrywkę i potrafiliśmy „przysłowiowo” dobić przeciwnika.

W zespole „pomarańczowych” cały czas kontuzjowani są dwaj środkowi Jurij Gladyr i Moustapha M’Baye. Dlatego kolejny mecz w pierwszej szóstce zaczął Adrian Markiewicz, który bardzo dobrze radzi sobie na środku siatki:

Adrian Markiewicz:  Zagraliśmy na swoim poziomie, nie jest to nasz maksymalny poziom, ale myślę, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej i po prostu zagraliśmy swoją siatkówkę i to zaowocowało wynikiem jaki  mamy. Jesteśmy dobrą energię naładowani, nie zatrzymujemy się i oby jak najwięcej było tych zwycięstw w tym sezonie. Czuję się świetnie, dostaję wsparcie od chłopaków i staram się pokazać, że warto na mnie stawiać, że nie jestem tylko do trenowania i chcę pokazać trenerowi, że jestem ważną częścią tego zespołu.

Teraz siatkarzy Jastrzębskiego Węgla czeka mecz o Superpuchar Polski. O trofeum powalczą z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a spotkanie zostanie rozgrane w piątek (03.11) w katowickim Spodku.