Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Internetowy oszust stanie przed sądem. Grozi mu do 12-lat więzienia

Facebook Twitter

Internetowy oszust w rękach policji. Rybnicka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny który oszukał aż 173 osoby. Marcin Ż. wyłudzał pieniądze od osób w całej Polsce.

Fot. pixabay.com

W 2019 roku posługując się danym znajomej, założył fikcyjny sklep internetowy z częściami komputerowymi. Niczego nieświadoma kobieta założyła także trzy konta bankowe na które spływały pieniądze. 42-latek oferował w internecie po atrakcyjnych cenach: laptopy, karty graficzne, myszki czy słuchawki. Łącznie na 5 rachunków, które wykorzystywał do swojego procederu, wpłynęły ponad 83 tysiące złotych od 173 osób, które skusiła niska cena oferowanego sprzętu.

Widząc podejrzane transakcje, jeden z banków z Rybnika zablokował konto i tak sprawa trafiła do organów ścigania. Marcin Ż. przyznał się do winy, jednocześnie stwierdził, że nie działał sam i tylko część pieniędzy trafiała na jego konto. Rzekomych wspólników nie udało się ustalić. 42-latek był wcześniej wielokrotnie karany, także za oszustwa. Przed sądem odpowie jako recydywista, grozi mu do 12-lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj