Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej samochodu zatrzymany na… cmentarzu

Facebook Twitter

Skuteczny pościg rybnickich policjantów za złodziejem samochodu. To poniedziałkowe (03.05.) zdarzenie, o którym dziś informuje komenda. Tego dnia przed południem podczas patrolowania ulicy Raciborskiej policjanci z drogówki zauważyli skodę fabia combi, która posiadała charakterystyczne oświetlenie.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Podobny samochód skradziono 2 maja przy ulicy Wyzwolenia, jednakże ten pojazd miał inne numery rejestracyjne. Mówi rzecznik rybnickiej policji Bogusława Kobeszko:

Bogusława Kobeszko: Stróże prawa postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, kiedy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna, udając, że zjeżdża z drogi we wskazane przez mundurowych miejsce, w pewnym momencie dodał gazu i zaczął uciekać. Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę policjantom oraz wpadał w poślizg. Kontynuował ucieczkę w Rydułtowach, skręcił w ulicę księdza Szyszki, wjechał na teren kościoła, a następnie na cmentarz, gdzie pozostawił samochód i zaczął uciekać pieszo wzdłuż nagrobków.

… z nim uciekała także pasażerka pojazdu. Oboje, 24-letni kierowca i 20-latka zostali zatrzymani na terenie cmentarza. Okazało się, że faktycznie mężczyzna skradł samochód, którym jechał, dodatkowo zmienił w nim numery rejestracyjne. Ponadto miał zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj