Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaja ze zwiększoną zawartością kwasów omega 3 od firmy Jaj-Pol. Dostępne w sklepach, dostępne w jajomacie [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kwasy tłuszczowe z grupy omega są niezbędne dla zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania m. in. układu krążenia czy mózgu. Ludzki organizm sam ich nie produkuje, musimy dostarczać je w diecie, dlatego tak bardzo ważne jest, abyśmy przyjmowali je w codziennych produktach. Znajdziemy je w jajach od firmy Jaj-Pol. Dlaczego akurat w nich?

Zdrowe jajko daje dobrze odżywiona kura

Aby kura znosiła zdrowe jajka, musi być przede wszystkim odpowiednio odżywiona i tu jest klucz do sukcesu- dowiadujemy się w siedzibie Jaj-Pol w Stanowicach. Chodzi o tłuszcze i białka, które są dostarczane kurze w pożywieniu. Podawanie samej pszenicy i kukurydzy tego nie spełni, dlatego w Jaj-Polu kurom w pokarmie podaje się nasiona lnu. Firma zleciła naukowcom z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badania naukowe, które potwierdziły tę metodę żywienia.

Fot. jaj-polstanowice.pl

Należy pamiętać, że tak naprawdę istotny jest odpowiedni bilans pomiędzy nienasyconymi kwasami z grupy omega. Współczesna dieta dostarcza zdecydowanie za mało omega-3, a za dużo omega-6. Co ciekawe, zielona trawa, częste pożywienie kur- jest bogata w kwasy omega 3, ale największe jej stężenie znajduje się wiosną. Firma Jaj-Pol, aby zapewnić odpowiednie stężenie i proporcje pomiędzy kwasami omega 3-6-9 wzbogaciła swoim kurom dietę właśnie o len. Dzięki temu otrzymują jajka, w których stężenie kwasów z grupy omega, można porównać do tych zawartych w tłustych rybach morskich.

 

Fot. jaj-polstanowice.pl

Radio 90: Sukces dobrego jajka to wolny wybieg, odpowiednia dieta kury, czy coś jeszcze?

Na pewno też fakt, że jesteśmy firmą rodzinną. Możemy pozwolić sobie na badania, innowacje. Możemy iść własną drogą. Nie tylko chodzi nam o wyniki finansowe, ale też o jakość. Tata zaczął w latach 90. od kurek, ja to przejąłem, brat, siostra, szwagier. Oprócz tego brat jest pszczelarzem. Ja mam swój surowiec do produkcji serów. Jesteśmy zwariowani na punkcie żywności i przyrody. Polecam państwu także Makarony zagrodowe produkowane z naszych sprawdzonych jajek

– dowiadujemy się w Jaj-Polu.

Fot. jaj-polstanowice.pl

Radio 90: A lubicie jajka?

 Nie wyobrażamy sobie dnia bez jajek, w każdej formie – jajka na miękko, jajecznica, czy naleśniki

-kończą szefowie firmy. Jajka Jaj-Pol dostępne są w sklepach, znajdziemy je także w jajomacie przy siedzibie firmy w Stanowicach. Swoją drogą, jak uważacie, pierwsze było jajko czy kura? Głosujcie.

Weź udział w sondzie! Co było pierwsze: jajko czy kura?

 

PRODUCENT JAJ Z WOLNEGO WYBIEGU ZE ZWIĘKSZONĄ ZAWARTOŚCIĄ KWASÓW OMEGA 3

Kontakt:

ul. 1 Maja 30
44-230 Stanowice
Tel. (32) 42 71 405 / 784 913 199
biuro@jaj-polstanowice.pl

Godziny otwarcia:

Pn. – Pt. 6:00 – 15:00
Sobota: 6:00 – 12:00

Profil na Facebooku
www.jaj-polstanowice.pl

Jak dojechać?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022