Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak u Barei. Spotkanie z Rafałem Dajborem w Raciborzu

Facebook Twitter

„Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem”, „Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek”. Cytaty z kultowych komedii Stanisława Barei są rozpoznawane i używane przez kolejne pokolenia widzów.

mat. prasowe

Już jutro (25.04.) w raciborskiej bibliotece odbędzie się spotkanie dla wszystkich miłośników reżysera słynnego „Misia”. Gościem biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 będzie Rafał Dajbor.

Rafał Dajbor

Aktor epizodysta i pasjonat filmów Barei opowie o m.in. o aktorkach grających w tych filmach epizody, wygłaszając przy tym zdania, które weszły do języka potocznego. Dajbor jest autorem świetnie przyjętej przez czytelników książki „Jak u Barei, czyli kto to powiedział”, która odkryła kulisy powstawania kultowych scen kina Stanisława Barei oraz jej kontynuacji – „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2”.

Rafał Dajbor to aktor i dziennikarz. Od 2002 roku występuje w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Zagrał kilkadziesiąt niewielkich ról w polskich filmach i serialach, z czego największą popularność przyniosła mu postać ekologa Tomasza „Małego” Tusiewicza w Klanie. Kieruje fundacją Drugi Plan, która za cel stawia sobie ocalenie od zapomnienia mistrzów epizodu polskiego kina i telewizji.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024