Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Łazienki III oddane wczesną wiosną

Facebook Twitter

Marzec lub kwiecień. Wtedy zostanie oddany do użytku budynek Łazienki III w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu.

fot. jastrzebie.pl

Trwa jego rewitalizacja, prace dobiegają już końca. Mówi Janusz Jurczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury:

Janusz Jurczak: Będziemy oczywiście potrzebować trochę czasu, żeby się tam rozgościć, przygotować pierwsze wystawy dla naszych gości, ale myślę, że to długo nie potrwa. Sztuka współczesna, czyli kolaże, m.in. instalacje, ale też salon z dobrą ceramiką naszą, czy szkła artystyczne. Taką sztukę, żeby też mieszkańcy chętnie przychodzili popatrzeć na przykład na piękne szkło.

W Łazienkach III powstanie obserwatorium, z myślą o wielbicielach natury i obserwacji unikatowej roślinności. W specjalnym pomieszczeniu będzie można podziwiać obraz nieba.

Janusz Jurczak: Chcielibyśmy też zakupić trochę lunet. Nie wiem, czy się uda z poziomu Łazienek III, ale na pewno chcielibyśmy przybliżyć gwiazdy sobie samym i mieszkańcom. Tak, żebyśmy mogli oglądać, chociażby spadające Perseidy latem, gdzieś na łące, tam, gdzie nie będą nam przeszkadzały drzewa, krzewy, krzaki. Tam się rozgościmy, tam zaprosimy mieszkańców i stamtąd będziemy oglądać nasze niebo.

W budynku będzie również działać poczekalnia z punktem informacji. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienki III to budynek stworzony około 1920 roku. W czasach funkcjonowania uzdrowiska był miejscem terapii leczniczej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj