Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel lepszy od ZAKS-y

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem na koncie. W minioną sobotę (06.01) jastrzębianie pokonali na wyjeździe Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1.

jastrzębski węgiel
fot. jastrzebskiwegiel.pl

Mecz był zacięty i dostarczył kibicom wielu emocji. Zaczął się od wygranej pierwszej partii przez ZAKS-ę 25:23. W kolejnych zwyciężali już mistrzowie Polski, dwukrotnie do 22 i do 24. Z wygranej cieszył się wybrany najlepszym graczem meczu, środowy Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber.

Norbert Huber: Dzisiaj wyjątkowo potrafiliśmy prezentować się na przestrzeni całego meczu dobrze, potrafiliśmy domknąć ten wynik. Myślę, że dobry mecz, 12.30 fajna godzina. Ciekawe jest to, że może będzie więcej takich meczów o tej porze, bo to jest dobre dla kibica, bo można teraz cały dzień spędzić gdzieś w fajnym miejscu, ale też dla nas, bo nie ma ani treningu rano, ani po południu, więc cieszymy się, że taki mecz wygrywamy za 3 punkty, bo potrzebowaliśmy tego.

To było trudne spotkanie, tym bardziej cieszy wygrana

– dodaje przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Ciężkie spotkania. Zawsze to są pojedynki na wysokim poziomie. Też tak było dzisiaj. Prawie wszystkie sety, walka wyrównana na 2- 3 piłki decydowała o tym, kto wygra set. Super widowisko. Pokazaliśmy tutaj w Kędzierzynie dwa mocne zespoły, ale najważniejsze, że zwycięstwo jest po naszej stronie. Musieliśmy tą pierwszą rundę zakończyć zwycięstwem i być na pozycji pierwszej. Tak się stało. Jesteśmy zadowoleni i zmęczeni.

Rafał Szymura Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Dzięki sobotniej wygranej Jastrzębski Węgiel pozostał liderem po pierwszej części rundy zasadniczej w tabeli PlusLigi. Na razie nie patrzymy w tabelę – mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: To nie jest cel sam w sobie. OK, fajnie – wygrywamy i gramy. Oczywiście to jest przyjemne, ale to nie jest celem, żeby skończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, bo wiemy, że potem są playoffy rządzą się one swoimi prawami. Ale lepiej się ustawić, wiadomo. Ale my o tym w ogóle nie myślimy. Po prostu skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Dzisiaj był bardzo ciężki, intensywny mecz, który udało nam się wygrać za trzy punkty i z tego powodu się bardzo cieszymy.

W środę (10.01) jastrzębianie zagrają kolejny mecz Ligi Mistrzów. Na wyjeździe zmierzą się z hiszpańskim Guagas Las Palmas.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Takvam, Paszycki, Chitigoi, Bednorz, Shoji (libero) oraz Banach

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders

MVP: Norbert Huber

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj