Jastrzębski Węgiel nie zwalnia i nie ma litości dla rywali [WIDEO]

To była dość szybka i wywalczona jak najmniejszym nakładem sił wygrana. Jastrzębski Węgiel triumfował w lidze po raz 11.

Jastrzębski Węgiel wygrywa po raz 11

Jastrzębski Węgiel nie zwalnia tempa. W minioną sobotę (16.12) wygrali kolejny ligowy mecz. Tym razem pokonali we własnej hali Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod ich dyktando. Kolejne sety wygrywali do 17, 18 i 19. „Dla nas liczy się zwycięstwo i fakt, że odnosimy jej jak najmniejszym nakładem sił” – mówił po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: Wszystko poszło po naszej myśli i wygraliśmy 3:0 i to bez większych problemów. Cieszymy się z tego, że zainwestowaliśmy w to spotkanie jak najmniej sił, a meczów jak wiadomo jest bardzo dużo. Każdy kolejny set rozegrany idzie w kości, nogi i nie jest łatwo. Na całe szczęście został nam jeszcze jeden mecz przed przerwą świąteczną i jedziemy dalej.

Dużo kontrowersji przyniosła sytuacja z początku trzeciej partii meczu. Jastrzębianie nie zgadzali się z decyzją sędziów po wideo weryfikacji jednej z akcji. Czerwone kartki zobaczyli protestujący: Norbert Huber i Tomasz Fornal. Ten ostatni podkreślał, że zespół dobrze zareagował na całą sytuację:

Tomasz Fornal: Ten mecz układał się po naszej myśli, wydaje mi się, że chcieliśmy go sobie na spokojnie skończyć, trochę dodaliśmy pikanterii z Norbim, a sędzia podjął taką decyzję, to jest jego wola, on podejmuje te decyzje na boisku. Najważniejsze jest jednak to, że nas to nie wytrąciło z rytmu. Mamy taką drużynę, że takie emocje jak te dzisiejsze pozytywnie na nią działają, więc fajnie, że w tym trzecim secie dokończyć to, co zaczęliśmy w pierwszych dwóch.

Sobotnie zwycięstwo było 11-tym w tym sezonie PlusLigi dla siatkarzy z Jastrzębia. Mistrz Polski nadal jest na czele w tabeli. W środę (20.12) jastrzębianie rozegrają kolejny mecz Ligi Mistrzów. We własnej hali zmierzą się z czeską drużyną Jihostroj Czeskie Budziejowice.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater, Sedlacek

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Gallego, Macyra, Halaba, Firszt, Filipowicz (libero) oraz Żakieta, Buculjević, Stern, Czunkiewicz (libero)

MVP: Benjamin Toniutti