Jastrzębski Węgiel pokonał we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:2 [FOTO]

Prezent na święta sprawili sobie i swoim kibicom siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (23.12.) pokonali we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:2. Była to już ich 11 wygrana w sezonie. Mecz od początku do końca był zacięty i emocjonujący.

W pierwszej partii zwyciężyli do 22 goście, kolejne dwie wygrali do 21 i 22 jastrzębianie i gdy wydawało się, że pewnie zmierzają do wygrania czwartego seta w którym prowadzili, Skra zagrała rewelacyjnie w końcówce, wygrała do 21 i o tym kto zwycięży decydował tie-beak. W piątej partii to gospodarze znów okazali się lepsi. Wygrali 15:8 i cały mecz, inkasując 2 punkty.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Mecz mógł się podobać, prezent na święta jest, teraz 2,5 dnia wolnego, możemy sobie odpocząć w gronie rodzinnym i naładować baterię na kolejną część sezonu.

To kolejna, cenna dla nas wygrana

-dodaje atakujący „pomarańczowych”, Jakub Bucki:

Wiedzieliśmy, że przyjadą naładowani energią, spodziewaliśmy się, że będzie tutaj ciężko i będą chcieli się odbić, zrewanżować za tą wcześniejszą porażkę na nas. Myślę, że ten mecz by ciekawy jeżeli chodzi o dramaturgię i emocje itd,. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy.

Przeciwnik postawił nam dzisiaj bardzo trudne warunki

– dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Dzisiaj w pierwszym secie naprawdę grali fenomenalnie, ciężko nam było jakkolwiek odpowiedzieć ale bardzo cieszy fakt, że od drugiego seta zaczęliśmy się stawiać, zaczęliśmy grać bardzo dobrze i wróciliśmy. Mnóstwo energii na boisku i to nam wypłaciło tym, że dziś zdobywamy 2 punkty i zdobywamy mecz. Będą spokojne i radosne święta, bo myślę, że mamy się z czego cieszyć, bo wygraliśmy mecz. Pierwsza część sezonu naprawdę dobra w naszym wykonaniu, dwie przegrane.

Dodajmy, że jastrzębianie spotkają się na kolejnym treningu w drugi dzień świąt. W tym roku czeka ich jeszcze jedne mecz. Wyjazdowe spotkanie z Resovią Rzeszów (30.12.).

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:8)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Tervaportti, Szymura

PGE Skra Bełchatów: Sander, Kłos, Ebadipour, Petković, Łomacz, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Huber, Milczarek

MVP meczu: Rafał Szymura.