Jastrzębski Wegiel przegrał w Warszawie

Siatkarze wrócili bez punktów. W niedzielnym (14.10.) spotkaniu jastrzębianie nie sprostali AZS-owi Politechnice Warszawskiej i przegrali mecz 1:3. Dwa pierwsze sety należały do gospodarzy, którzy zwyciężali w nich dwukrotnie do 18. W trzecim "obudzili się" jastrzębianie, wygrali 25:21, ale w ostatniej partii znów lepsi byli "akademicy", zwyciężyli seta 25:23 i zdobyli komplet punktów.

Po meczu trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi stwierdził, że przegrana w Warszawie będzie dla jego drużyny dobrą nauczką na przyszłość. W najbliższą sobotę (20.10.) jastrzębianie zamierzą się na własnym parkiecie z Lotosem Trefl Gdańsk.

AZS Politechnika: Wierzbowski, Pawliński, Nowak, Drzyzga, Szymański, Zajder, Potera (libero) oraz Siezieniewski, Adamajtis.
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Czarnowski, Tischer, Holmes, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas, Gierczyński, Polański.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:23)