Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest umowa na dokończenie mostu w Mszanie i wstępny termin, kiedy obiekt zostanie otwarty

Facebook Twitter

Prace po Alpine Bau na autostradzie A1 przejmie przedsiębiorstwo z Zawiercia. Firma zrealizuje prace narzucone przez inspektorów budowlanych. Wartość umowy zostanie w całości pokryta z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau.

Program naprawczy kosztować będzie blisko 55 i pół miliona złotych.

Musi być wprowadzony program naprawczy dla tej awarii, która została spowodowana przez wykonawcę. Planujemy, że nie tylko ten program naprawczy, ale w ogóle całość robót na tym moście i odcinku, który nie został jeszcze oddany, zakończy się do końca tego roku. Przy czym tutaj oprócz mobilizacji wszystkich stron biorących w tym udział jest także pogoda. Natomiast takie są plany, by w pierwszej połowie ruch mógł pójść już całym odcinkiem autostrady.

– mówi Urszula Nelken, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do wykonania zostały jeszcze, między innymi, bariery energochłonne, izolacje czy nawierzchnie. Przetarg na dokończenie robót na moście oraz na całym odcinku autostrady A1 między Świerklanami a Mszaną zostanie ogłoszony w drugiej połowie lipca. Przypomnijmy: przewidywany termin dopuszczenia do ruchu naszej autostrady między Świerklanami a Gorzyczkami, już bez żadnych ograniczeń, to pierwsza połowa przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022