Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest wyrok sądu w sprawie byłego sekretarza urzędu w Rydułtowach

Facebook Twitter

Jest wyrok sądu w głośnej sprawie zwolnienia byłego już sekretarza Urzędu Miasta w Rydułtowach.

Utrudnienia  w Rydułtowach

Jest wyrok sądu w głośnej sprawie byłego sekretarza Urzedu Miasta w Rydułtowach, Krzysztofa Jędrośki.

W ubiegłym roku rozstałem się z sekretarzem, wypowiedziałem mu umowę

– mówi Radiu 90 Marcin Połomski burmistrz Rydułtów. Z decyzją nie mógł się pogodzić zwalniany pracownik, ostatecznie sprawa trafiła do sądu. Teraz mamy finał sądowej batalii, chociaż obu stronom przysługuje jeszcze odwołanie do sądu wyższej instancji.

Przypomnijmy. Ponad rok temu Krzysztof Jędrośka wieloletni sekretarz Urzędu Miasta w Rydułtowach, został zwolniony z funkcji.

Trudności we współpracy

– takie powody zwolnienia wymienia burmistrz Połomski. Krzysztof Jędrośka nie pogodził się jednak z taką decyzją włodarza, sprawa trafiła do sądu pracy.  Jastrzębski sąd postanowił wówczas w trybie zabezpieczenia roszczeń Jędrośki o przywrócenie go do pracy, wstrzymać nabór na stanowisko sekretarza.  Na takie kroki było jednak za późno, bo zanim zawiadomienie z sądu dotarło do magistratu, burmistrz zdążył już zatrudnić nowego sekretarza. Sprawa miała więc swój ciąg dalszy, a 13 lipca zapadł w końcu wyrok w tej sprawie.

Marcin Połomski: Sprawa toczyła się praktycznie pół roku, zapadł wyrok. Wyrok podtrzymał moje wypowiedzenie. Można się jeszcze odwołać od tego wyroku. Uważam, że wypowiedzenie było zasadne. Była też propozycja zmiany stanowiska, pan Jędrośka się wtedy nie zgodził, więc dzisiaj już nie pracuje w naszym urzędzie. Generalnie nie pracuje od końca czerwca, bo wypowiedzenie nastąpiło po trzymiesięcznym okresie, z końcem czerwca 2022 roku.

Po wygranej w konkursie od 1 lipca ubiegłego roku funkcję sekretarza Urzędu Miasta w Rydułtowach pełni Krzysztof Kisiel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj