JKH GKS Jastrzębie coraz bliżej finału. Hokeiści wygrywają z GKS-em Katowice

Finał coraz bliżej. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali trzeci mecz w półfinałowej rywalizacji z GKS-em Katowice. Tym razem na lodowisku przeciwnika zwyciężyli 4:1.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, którzy przegrali dwa pierwsze mecze na Jastorze. Jednak od początku meczu, aż do jego końca świetnie w bramce JKH GKS-u spisywał się Patrik Nechvatal. Jastrzębianie przetrwali napór gospodarzy i sami trafili do bramki katowiczan po strzale Dominika Pasia.

Druga tercja także była emocjonująca i pełna walki ale zakończyła się bez bramek. W połowie trzeciej drugiego gola dla JKH GKS-u zdobył Kanadyjczyk Zackary Phillips. Katowiczanie chcąc myśleć o wygranej w końcówce meczu wycofali bramkarza, by zyskać przewagę jednego gracza na lodzie. Manewr nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, bo do ich pustej bramki trafił Radosław Sawicki. Wprawdzie kilka sekund później gospodarze zdobyli gola ale w ostatnich sekundach do znów pustej bramki trafił Kamil Górny.

W półfinałowej rywalizacji JKH GKS prowadzi 3:0. By awansować do finału zespół z Jastrzębia musi wygrać jeszcze jedno spotkanie. Szansa na to już dziś (16.03.). W Katowicach mecz numer 4, początek o godzinie 18.00. Jeżeli JKH GKS nie okaże się jednak dziś lepszy, to zespoły wrócą na piąte spotkanie do Jastrzębia (19.03.).

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

0:1 Paś (Phillips, Górny) 14:19
0:2 Phillips (Urbanowicz, Klimiczek) 48:06
0:3 Sawicki (Kasperlik) 57:55 (pusta bramka)
1:3 Michalski (Krawczyk, Wanat) 58:23
1:4 Górny 59:17 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Hovorka, Paś, Phillips – Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Wróbel – Gimiński, Michałowski, R. Nalewajka, Jarosz,