Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Joachim Foltys nowym dyrektorem Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku

Facebook Twitter

Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora Bogdana Łabę. Ten kierował placówką przez półtora roku, ale w ostatnim czasie był skonfliktowany z załogą. W lecznicy doszło do sporu zbiorowego.

Musieliśmy dokonać zmiany

– tłumaczy Jakub Chełstowski marszałek województwa śląskiego:

Tam akurat było dużo problemów personalnych z załogą nawarstwionych i dla dobra sytuacji, chyba wszystkich stron tego sporu, odwołanie dyrektora było właściwym krokiem. Nie udała się ta współpraca, nie ułożyła się. Jest powołany profesor Foltys, uznany fachowiec. Jestem przekonany, że problemy personalne zostaną wspólnie rozwiązane.

Spór zbiorowy w szpitalu psychiatrycznym po zmianie dyrektora został zawieszony. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Solidarność apeluje do załogi o spokój i wyciszenie oraz skupienie się na dobru szpitala. Jak pisze w komunikacie:

Najważniejsze są miejsca pracy, warunki wynagradzania oraz bezpieczeństwo pracowników i pacjentów. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi stronami na zasadach podmiotowego.

Joachim Foltys, nowy szef Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku, był do tej pory wicedyrektorem tej placówki do spraw rozwoju i promocji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj