Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jutro (4.06.) działania „Prędkość” w Rybniku. Kierowcy noga z gazu

Facebook Twitter

Jak przypominają mundurowi, prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na przyczyny wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Zbyt „ciężka noga” kierowcy to zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale także dla ich pasażerów oraz pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Policjanci będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policjanci z zespołów pn. Speed, którzy używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

– przypominają mundurowi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj