Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kamienica nadal w rozbiórce, ale ulica Hallera w Rybniku jest już przejezdna

Facebook Twitter

Ulica Hallera w Rybniku jest już przejezdna. Prace przy rozbiórce kamienicy stojącej przy drodze jeszcze wprawdzie trwają, ale nie utrudniają już ruchu.

Ulica Hallera w Rybniku jest już przejazdna

Ulica Hallera w Rybniku: usunięto barierki, można jechać. Zgodnie z zapowiedziami

Mamy dobre wiadomości o poranku dla kierowców: ulica Hallera w Rybniku, w ścisłym centrum miasta, jest już przejezdna. Usunięto znaki blokujące wjazd na drogę, od samego rana można nią swobodnie jeździć. Jak wiecie z Radia 90: droga była zamknięta przez półtora tygodnia z powodu rozbiórki kamienicy. Z uwagi na prowadzone prace ruch w tym miejscu był niemożliwy, bo to stwarzało dodatkowe zagrożenie. Choć prace rozbiórkowe będą jeszcze kontynuowane, to samochody mogą już obok przejeżdżać. Jak usłyszeliśmy w rybnickim magistracie nie ma planów, by droga ponownie była zamykana.

Nakaz rozbiórki zabytkowej kamienicy przy ulicy Hallera w Rybniku, wydany został przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w 2015 roku. Poprzedni właściciel – znany lekarz – nie rozpoczął tej rozbiórki, zrobił to nowy właściciel. Przez lata urzędnicy starali się, aby właściciel zachował choć przednią ścianę zabytkowej budowli. Kamienica przy ul. Hallera 30 stanowi element zespołu trzech secesyjnych kamienic z tego samego okresu historycznego o wyjątkowo pięknych dekoracjach. Przed wielu laty działał w budynku Hotel Schlesische Hof, który  powstał pod koniec wieku XIX. Na początku XX wieku był jedną z wizytówek Rybnika. 1 września 1939 roku właściciel owej kamienicy został przypadkowo zastrzelony przez niemieckiego żołnierza – uznaje się go nawet za pierwszą ofiarę II Wojny Światowej w Rybniku.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj