Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchamia KSSENON. Co to takiego?

Facebook Twitter

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stworzyła miejsce, gdzie centrum kreatywności łączy się z innowacyjnością oraz przedsiębiorczością.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości w Żorach. Otwarcie w piątek (06.10.). Akcelerator biznesowy KSSENON to projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy ulicy Rozwojowej 2 powstał kompleks 4 obiektów z powierzchnią na wynajem: to małe hale z zapleczem, skierowane głównie do mikro i małych przedsiębiorstw oraz pomieszczenia biurowe i usługowe.

Tu dla firm stworzone zostało centrum coworkingu, czyli miejsce do pracy, stanowiące pierwszą bazę dla firm o charakterze start-up’owym, w tym dla twórców internetowych. Jest też miejsce realizacji praktycznej nauki zawodu, specjalistycznych szkoleń dla uczniów oraz osób dorosłych.

CZĘŚĆ PRZEMYSŁOWA 

ponad 10.000 m2 w całym kompleksie, łącznie 32 nowoczesne niewielkie hale o charakterze przemysłowym (o pow. od 280 do 350 m2, każda z własnym z zapleczem biurowym oraz socjalnym), z możliwością korzystania z ulg podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Istnieje możliwość łączenia hal. Profesjonalizacja i rozwój sektora MŚP

CZĘŚĆ NIEPRZEMYSŁOWA

łącznie ponad 2.500 m2 powierzchni w podziale na mniejsze pomieszczenia z przeznaczeniem na funkcje dodatkowe i uzupełniające, w tym wspierające firmy we wdrażaniu innowacji np. lokalne instytucje otoczenia biznesu, usługi księgowe, prawne, bistro, restauracja, punkt przedszkolny, paczkomat itd. Istnieje również możliwość wynajmu przestrzeni na działalność o charakterze biurowym.

W ramach kompleksu funkcjonować będą również:

CENTRUM COWORKINGU

Profesjonalne współdzielone miejsce pracy, stanowiące pierwszą bazę dla firm o charakterze start-up’owym, w tym dla twórców internetowych. Przestrzeń coworkingowa przeznaczona jest również dla firm mobilnych lub osób, które na potrzeby działalności gospodarczej potrzebują krótkiego i szybkiego skorzystania z nowoczesnej infrastruktury.

CENTRUM KOMPETENCJI

Miejsce realizacji praktycznej nauki zawodu, specjalistycznych szkoleń dla uczniów oraz osób dorosłych, w powiązaniu z lokalnymi aktorami rynku pracy i edukacji. To również nowoczesna, w pełni wyposażona w sprzęt komputerowy przestrzeń, która możliwa jest do krótkoterminowego wynajmu dla np. firm edukacyjnych, szkoleniowych, NGO-sów itd.

Inwestycja została zrealizowana przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., która jest również operatorem Akceleratora.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024