Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kieca Radiu 90: W przyszłym roku będzie gaz w remizie OSP w Radlinie II

Facebook Twitter

"Opalana węglem remiza OSP w Radlinie II zostanie podłączona do sieci gazowej" - zapowiedział w Porannej Rozmowie w Radio 90 Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Jak już wiecie, mieszkańcy tej wodzisławskiej dzielnicy od kilku lat proszą władze miasta o rozwiązanie problemu, a komin remizy sami nazywają kominem wstydu.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

To się zmieni – mówi Prezydent Kieca:

Miasto wykonało kompleksowo dokumentację na podłączenie tej i wszystkich remiz do innych źródeł ciepła. Tutaj myślimy o ogrzewaniu gazowym. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wykonało przyłącze i w przyszłym roku tą remizę będziemy przyłączać. Nie można jej przyłączyć teraz, w ciągu tych kilku dni do końca roku, nie ze względu na brak środków finansowych na ten cel, tylko ze względu na procedury, ponieważ z całą tą remizą startujemy do konkursu o środki unijne, więc wszystko musi zgodnie z procedurami unijnymi.

Tymczasem 10 grudnia do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim złożony został pozew przez mieszkańca dzielnicy przeciwko Ochotniczej Straży Pożarnej oraz gminie Wodzisław Śląski:

Znam ten pozew, zapoznałem się z nim. Odpowiedzieliśmy kancelarii prawnej i wskazując nie jedno, a kilka działań, które były na wniosek tego mieszkańca konkretnie podejmowane od roku, jak z tym mieszkańcem się spotykałem. Co robimy, jakie kroki są dalsze, każdy ma prawo złożyć pozew, zobaczymy. My działamy dalej, spokojnie, przygotowujemy się do inwestycji. Inwestycja będzie przeprowadzona niezależnie od tego pozwu. Zaraz w styczniu, po przyjęciu budżetu przez Radę Miasta ogłosimy przetarg na wykonanie inwestycji, także ten sezon grzewczy będzie ostatnim sezonem, kiedy w tej remizie będzie funkcjonował piec węglowy.

Cała rozmowa z Prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj