Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowco! Na drogach jest teraz więcej dzieci. Policja rusza z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”

Facebook Twitter

Jak co roku rusza policyjna akcja Bezpieczna droga do szkoły. Przy okazji pierwszych dni nowego roku szkolnego mundurowi przypominają, że nie każde dziecko może samo wracać ze szkoły do domu.

Bezpieczna droga do szkoły
fot. pixabay

Ostrożnie w okolicach szkół! W poniedziałek (4.09.) wracają tam uczniowie! Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W rejonie placówek i przejść dla pieszych kierowcy mogą spodziewać się częstszych patroli. – Apelujemy o szczególną ostrożność – mówi st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Bogusława Kobeszko: Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół, gdzie wraz z pierwszym dzwonkiem, ruch najmłodszych uczestników ruchu drogowego znacznie się zwiększy. Z  kolei rodzicom i opiekunom przypominamy, żeby dbali o bezpieczeństwo dzieci zaopatrując je w elementy odblaskowe, które te powinny posiadać, aby być widocznym na drodze.

Przy okazji policja przypomina także najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze:

Bogusława Kobeszko: Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej. Nie dotyczy to strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, powinni także pamiętać o obowiązku przywożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza nie zaś od strony jezdni.

Nowy rok szkolny czas start! Życzymy powodzenia!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj