Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koce i bele wełny mineralnej. Muzeum w Żorach zbiera artykuły do zabezpieczenia zabytków Lwowa

Facebook Twitter

"Zabezpieczenie i oznakowanie zabytków na wypadek wojny jest obowiązkiem"- pisze Ewa Pańczyk, miejski konserwator zabytków w Żorach, która rozpoczęła zbiórkę artykułów dla ratowania zabytków Lwowa. Tylko w sobotę (5.03.) do żorskiego muzeum trafiło 36 gaśnic, 13 koców gaśniczych i 34 bele wełny mineralnej.

fot.facebook.com/muzeum.miejskie.zory/

Zbiórka artykułów, które posłużą do zabezpieczenia zabytków Lwowa i innych miast ukraińskich trwa dalej. W Muzeum Miejskim w Żorach przyjmują je do środy (9.03.). W koce czy wełnę mineralną opakowane zostaną i zabezpieczone zabytkowe drewniane elementy kościołów, cerkwi, witraże i eksponaty muzealne. W mediach pojawiają się kolejne zdjęcia pokazujące jak Ukraińcy walczą o życie, swoje mieszkania, ale też o dziedzictwo kultury, zabezpieczając najcenniejsze zabytki.

Konserwatorzy zabytków w Żorach, Krakowie czy Toruniu apelują o ochronę dziedzictwa Ukrainy, wystosowali w tej sprawie specjalny apel:Zebrane w żorskim muzeum rzeczy pociągiem transgranicznym wyjadą w kolejnym transporcie pomocowym.

fot.facebook.com/muzeum.miejskie.zory/

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj