Kolejna przegrana jastrzębskich hokeistów

Oddala się półfinał Mistrzostw Polski od hokeistów z Jastrzębia. Wczoraj (21.02) po raz trzeci zmierzyli się w play-offach z Cracovią i po raz trzeci przegrali. Tym razem mecz na Jastorze zakończył się wynikiem 0:3.

Już po pierwszej tercji krakowanie prowadzili 1:0, w drugiej JKH GKS rzucił się do odrabiania strat, ale goście byli tego wieczora lepsi. W ostatniej tercji potwierdzili swoją dominacje strzelając jeszcze dwa gole. To stawia w bardzo złej sytuacji zespół z Jastrzębia. By awansować, jastrzębianie musieliby wygrać, jedno za drugim, 4 spotkania. Zadanie możliwe, ale piekielnie trudne do wykonania, choć w historii takie rzeczy się zdarzały. Mecz numer 4 w niedziele w Krakowie.

JKH GKS JASTRZĘBIE – COMARCH CRACOVIA 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

0:1 – 04:38 – Emil Szvec – Alesz Jeżek, Marek Tvrdoń
0:2 – 50:54 – Patryk Noworyta – Mateusz Bepierszcz, Damian Kapica
0:3 – 57:11 – Michal Vachovec – Maciej Kruczek (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Lukaczik, Homer, Wróbel, Fabusz, Paś – Kubesz, Kostek, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka – Gimiński, Michałowski, Kasperlik, Kulas, Kominek – Kantor, Sulka, Sołtys, Wałęga, Matusik.

Comarch Cracovia: R. Kowalówka (Łuba) – Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Biepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jeżek, Szvec, Domogała, Tvrdoń – Musioł, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.

Kary: 10:16 Strzały: 39:13