Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny etap budowy ronda w Jastrzębiu-Zdroju. Bedą zmiany w kursowaniu autobusów

Facebook Twitter

Od poniedziałku (3.05.) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Północnej z Graniczną i Aleją Piłsudskiego. W związku z tym, do linii poprowadzonych objazdami kilka miesięcy temu dojdą kolejne: B14, C10, C11, C16, C19, M10 i S16.

fot.jastrzebie.pl

Dodatkowo, ze względu na brak możliwości dojazdu od strony Alei Piłsudskiego do przystanków przy ul. Granicznej, uruchomiona zostanie tymczasowa krótka linia autobusowej G10 – od Dworca Arki Bożka przez przystanek „Podhalańska Os. Barbary” do przystanku „Graniczna GSM” (nawrót na Rondzie św. Barbary przy I Liceum Ogólnokształcącym). Linia kursować będzie siedem dni w tygodniu. Co ważne, korzystając z linii G10 podczas kontynuacji dłuższej podróży (przesiadając się z autobusu innej linii) nie trzeba posiadać biletu. Obowiązuje on pasażerów, którzy korzystają tylko z linii G10 przemieszczając się ten krótki odcinek trasy.

Linia B14

Objazd od przystanku „Al. Piłsudskiego Pionierów” ulicą Arki Bożka i Podhalańską z obsługą Dworca Arki Bożka (stanowisko I) i przystanku „Podhalańska Os. Barbary”. Dalej ul. Cichą i Niepodległości do przystanku „Bzie Gospodarska”. Od tego miejsca kontynuacja dotychczasowej trasy. W kursach powrotnych, na Dworcu Arki Bożka autobus zatrzyma się na stanowisku nr IV.

Linie C10 i M10

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego do przystanku „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów” i dalej po stałej trasie.

Linia C11

Od Dworca Arki Bożka przejazd ul. Podhalańską, Arki Bożka, przez Rondo Centralne, Aleją Piłsudskiego
do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego-Os. Morcinka”), następnie ul. Katowicką i Północną do Dworca Głównego i dalej po stałej trasie.

Linia C16

Objazd od Dworca Głównego ul. Północną i Katowicką do przystanku „Al. Piłsudskiego – Os. Morcinka” (zamiennie za przystanek „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”), dalej Aleją Piłsudskiego przez Rondo Centralne, ul. Arki Bożka i Podhalańską do Dworca Arki Bożka.

Linia C19

Od Dworca Arki Bożka autobusy przejadą ul. Podhalańską, Arki Bożka i Harcerską do przystanku „Al. Piłsudskiego – Os. Morcinka” i dalej po stałej trasie.

Linia S16

Objazd od Dworca Arki Bożka ulicami: Podhalańską, Arki Bożka, Rondo Centralne, dalej Aleją Piłsudskiego z obsługą przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta”, następnie ul. Katowicką, Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Kontynuacja dotychczasową trasą.

Nie będą obsługiwane przystanki:

„Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM” i „Podhalańska Os. Barbary”. Ponadto linie B14, C10 i M10 nie obsłużą przystanków „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i „Al. Piłsudskiego – Os. Barbary”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021