Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny zaginiony turysta i akcja GOPR. Pomogła aplikacja Ratunek

Facebook Twitter

GOPR-owcy dzisiaj poinformowali o akcji, która miała miejsce w niedzielne (10,12.) przedpołudnie, na północnych zboczy Pośredniej Grani w masywie Babiej Góry. Doszło tam do zgubienia się turysty. Informacja o zdarzeniu dotarła do ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR za pośrednictwem aplikacji Ratunek.

akcja GOPR
fot. FB/GOPR Beskidy

Akcja GOPR – tym razem znowu pomogła aplikacja Ratunek

Dzięki precyzyjnym danym o lokalizacji, dyżurny ratownik zdalnie naprowadził mężczyznę na szlak. W międzyczasie, ratownicy z Markowych Szczawin i sekcji operacyjnej Babia Góra również skierowali się w stronę zgłoszenia.

Turysta, który początkowo odwołał potrzebę pomocy, po kilkunastu minutach zgubił szlak ponownie, tym razem w rejonie Lodowej Przełęczy. Ponownie skorzystał z aplikacji Ratunek, a ratownik przyjmujący zgłoszenie zalecił mu pozostanie na miejscu.

Mężczyzna, mimo problemów z orientacją w terenie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, był w ogólnym dobrym stanie zdrowia i nie wymagał pomocy medycznej. Został bezpiecznie sprowadzony na Markowe Szczawiny przez ratowników, którzy wcześniej wyruszyli z tej lokalizacji.

Przypominamy, że planując wyprawę w góry zimą, warto poświęcić czas na właściwe przygotowanie. Sprawdź prognozę pogody, zadbaj o odpowiednią odzież i sprzęt dostosowany do aktualnych warunków. Zainstaluj aplikację Ratunek, zapisz numer alarmowy 985 i poinformuj najbliższych o planowanej trasie wycieczki. Bezpieczeństwo w górach to przede wszystkim odpowiedzialność i rozwaga.

Link do Aplikacji Ratunek

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj