Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komunikacja Miejska w Rybniku: Kierowcy autobusów chcą przebudowy przystanków. Co na to urząd miasta?

Facebook Twitter

Przystanki autobusowe w Rybniku są przebudowywane, ale nie uda się zrobić tego w krótkim czasie i wszystkich naraz. Taką odpowiedź na głosy kierowców komunikacji miejskiej usłyszało Radio 90 w rybnickim magistracie.

Komunikacja Miejska w Rybniku

Osoby z niepełnosprawnością kontra Komunikacja Miejska w Rybniku. Wracamy do tematu…

Od rana piszemy o problemach pasażerów z niepełnosprawnością, którzy skarżą się, że kierujący autobusami zatrzymują się za daleko. Kierowcy z kolei tłumaczą, że nie mogą podjechać blisko krawężnika, bo wtedy albo porysują karoserię, albo przebiją oponę.

Agnieszka Skupień: Na pewno takie zgłoszenia będziemy weryfikować. Sytuacja wygląda w ten sposób, że konstrukcja autobusów się zmieniła. Zmieniły się też zasady dotyczące tego, jak my konstruujemy chodniki i jak robimy te podjazdy, jak robimy te zwężenia. Tam, gdzie jest taka możliwość, będziemy je poprawiać i będziemy zwracać na to uwagę, by kierowcom jeździło się na pewno sprawniej. Proszę dać nam trochę czasu, to na pewno nie stanie się z dnia na dzień. Jeżeli takie sytuacje są, najlepiej zgłaszać je wprost do spółki komunikacyjnej

– deklaruje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Agnieszka Skupień

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024