Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Pszowie: W każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki

Facebook Twitter

Koronawirus w Urzędzie Miejskim, zamknięto Referat Organizacyjnych i Spraw Obywatelskich. Jego pracownicy przeszli na kwarantannę, po tym jak kierowniczka referatu otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. A przypomnijmy, że choruje także całe kierownictwo urzędu.

Pozytywny test na koronawirusa wyszedł najpierw u zastępcy burmistrza, potem u burmistrza miasta. Automatycznie badaniu zostali poddani jego najbliżsi współpracownicy, wśród nich sekretarz miasta. Chorzy są także niektórzy pracownicy.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki.

– czytamy na stronie pszow.pl.

Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich zajmuje się m.in. wydawaniem dowodów osobistych i meldunkiem mieszkańców. Po tym jak wszyscy jego pracownicy zostali skierowani na kwarantannę praca referatu została wstrzymana. Oznacza to, że osoby oczekujące na realizację wniosków będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Wszelkie sprawy będą realizowane po powrocie pracowników referatu. Można natomiast na bieżąco składać wnioski i pisma za pośrednictwem platform elektronicznych.

Apelujemy i prosimy mieszkańców, by wszelkie sprawy urzędowe załatwiać telefonicznie lub mailowo. Dla wspólnego bezpieczeństwa i w trosce o zdrowie każdego z nas ograniczcie na jakiś czas wizyty w Urzędzie Miejskim. Mam nadzieję, że nie potrwa to długa

– powiedział Piotr Kowol, wiceburmistrz miasta.

Włodarze podjęli decyzję, że chorego burmistrza zastąpi wiceburmistrz Piotr Kowol, który mimo że jest na izolacji będzie pracował zdalnie.

Tego wymaga sytuacja, bo aktualnie chorym jest zarówno burmistrz, jak i sekretarz miasta

– dodaje Piotr Kowol.

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Urzędzie Miejskim pisma i wnioski można składać w skrzynce podawczej w budynku nr „1″ od ulicy Pszowskiej.

Kontakt do Urzędu Miasta w Pszowie:

  • telefonicznie pod nr tel. 32 455 88 76, 32 716 08 88
  • mailem : kancelaria@pszow.pl, urzad@pszow.pl
  • fax. 32 455 86 36

Drzwi dla mieszkańców zamknął również Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie. Wszelkie sprawy załatwimy tam pod nr tel: 32 455 78 81 lub mailowo: zgkim@pszow.pl, oczyszczalnia@pszow.pl

Przypomnijmy: kwarantannę przechodzą również dzieci z grupy popołudniowej Przedszkola nr 2. 14 z nich miało kontakt z pracownikiem przedszkola z pozytywnym wynikiem testu. W efekcie dzieci rozpoczęły w środę (07.10.) edukację zdalną, a na kwarantannę oprócz grupy popołudniowej przeszło 4 pracowników placówki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj