Koszykarki RMKS Rybnik wygrywają we Wrocławiu. To trzecie zwycięstwo w sezonie

Trzecie zwycięstwo odniosły w tym sezonie koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik. W minioną sobotę (11.12.) pokonały na wyjeździe drugi zespół Ślęzy Wrocław 54:45. Wygrana cieszy, ale trzeba podkreślić, że mecz z ostatnim zespołem w tabeli nie był wielkim widowiskiem, obie drużyny rzucały bardzo niecelnie.

Przykładem była druga kwarta, którą wrocławianki wygrały 10:6. Do przerwy to RMKS prowadził jednym punktem. O zwycięstwie rybniczanek zdecydowała czwarta kwarta, w której koszykarki z Rybnika czterokrotnie trafiły rzuty za trzy. Trzykrotnie zrobiła to Dominka Bednarek, która w meczu oddał 5 takich celnych rzutów i z 15 punktami na koncie została najskuteczniejszą zawodniczka spotkania. Jej zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W przyszłą niedzielę (19.12.) rybniczanki zagrają we własnej hali z liderem, AZS-em Politechniką Koroną Kraków.