Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradł katalizatory w okolicznych powiatach

Facebook Twitter

Złodziej katalizatorów zatrzymany na gorącym uczynku w Suszcu. Przy mieszkańcu powiatu rybnickiego znaleziono wiele przedmiotów świadczących o jego winie.

fot. Policja Pszczyna

Dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca Suszca, że zauważył mężczyznę, który podejrzanie się zachowuje i pakuje jakieś przedmioty do bagażnika. Jadący na miejsce policjanci podczas dojazdu zauważyli samochód, który odpowiadał opisowi. Mundurowi natychmiast podjęli pościg, w wyniku którego zatrzymali kierującego samochodu marki Alfa Romeo. 33-letni kierujący podczas kontroli był bardzo zdenerwowany, a dodatkowo uwagę policjantów wzbudził jego mokry i brudny strój.

Ponadto podczas rozmowy mężczyzna odpowiadał nerwowo chaotycznie, co tylko utwierdzało mundurowych w podejrzeniach co do niego. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu policjanci znaleźli 2 lewarki samochodowe, katalizator z mitsubishi, a także piły służące do przecinania rur. Stróże prawa natychmiast zatrzymali 33-latka, a na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik celem zabezpieczenia wszystkich śladów przestępstwa.

Podczas czynności wykonanych w tej sprawie policjanci poczynili wiele ustaleń. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży katalizatorów. Mężczyzna działał na terenie powiatu pszczyńskiego, rybnickiego i gliwickiego. Dodatkowo wobec podejrzanego decyzją pszczyńskiej prokuratury został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. 33-letniemu mieszkańcowi powiatu rybnickiego grozi kara do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023