Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Księża wsparli zakup sprzętu dla cieszyńskiego szpitala

Facebook Twitter

180 tysięcy złotych – taką kwotą wsparli cieszyński szpital księża z diecezji Bielsko – Żywieckiej. To odpowiedź na apel biskupa, aby księża w ramach jałmużny wielkopostnej wpłacili pieniądze na cel walki z koronawirusem.

Szpital w Cieszynie

Oddział zakaźny Szpitala Śląskiego w Cieszynie tak jak inne potrzebuje mocnego wsparcia, aby przyjąć jak najwięcej chorych w jak najlepszych warunkach. To właśnie tam trafiły pieniądze od księży z diecezji bielsko-żywieckiej.

Dziękuję za ofiarny gest miłosierdzia

– mówi Bp Roman Pindel. Po konsultacji z dyrektorem szpitala Czesławem Płygawką ofiarowane przez księży środki przeznaczone zostały na zakup najbardziej potrzebnych sprzętów: respiratora z ARDS (100 000 zł), fumigatora (15 000 zł), 2 kardiomonitorów (24 000 zł) 8 pulsoksymetrów (1 200 zł), komory laminarnej (30 000 zł) i środków ochrony osobistej: maski, kombinezony (ok. 9000 zł). W sumie osobista ofiara księży w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosła ponad 180 000 zł.

W imieniu Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego oraz całego Regionu z głębi serca wyrażam ogromną wdzięczność Księdzu Biskupowi Romanowi Pindlowi i kapłanom z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy wykazali się niezwykłą hojnością oraz zaangażowaniem przekazując znaczące wsparcie finansowe na rzecz naszego Szpitala. Dziękuję Wam za ten życzliwy gest i nieocenione wsparcie.

– dodaje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.
Diecezja bielsko-żywiecka jednocześnie zachęca wiernych do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas diecezji Bielsko-żywieckiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj