Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ktoś uciął głowę nutrii nad Rudą w Rybniku. Zwierzę znaleziono przy ulicy Rybackiej [DRASTYCZNE FOTO]

Facebook Twitter

Sprawa została zgłoszona do Pet Patrolu: to fundacja złożona z wolontariuszy działających na rzecz zwierząt, często podejmująca interwencje mające na celu ratowanie ich zdrowia lub życia.

fot. Piotr Kuczera

Mówi Izabela Kozieł z rybnickiego Pet Patrolu:

Izabela Kozieł: Sytuacja nie byłaby dziwna, jeżeli to byłaby rana szarpana z jakimiś śladami działalności innych zwierząt. Wygląda na to, jakby głowa była odcięta jakimś ostrym przedmiotem. Stąd takie zaniepokojenie i domniemanie, że brały tutaj udział osoby trzecie…

Często podobne, drastyczne zachowania, zdarzają się w stosunku do wolnożyjących kotów:

Izabela Kozieł: No niestety, w naszym społeczeństwie mamy różnych ludzi, którzy kierują się różnymi motywami. Żeby dokonać takiego czegoś, to nie można nazwać kogoś człowiekiem. Jest to bestialstwo. Myślę, że te zwierzęta nie stanowią problemu. Nie docierają do nas informacje, żeby robiły jakąś szkodę. Komuś niestety przeszkadzały. (…)

Pet Patrol apeluje o to, by reagować na negatywne zachowania innych:

Izabela Kozieł: Czasem jest tak, że wydaje się nam, że to jest mało istotna sprawa, ale warto każdą taką zgłaszać, bo na pewno to pomoże w namierzeniu sprawcy. W tym wypadku będzie to na pewno trudne, ale policja będzie sprawdzać, czy w okolicy był monitoring. Może uda się namierzyć sprawcę.

Zdjęcia okaleczonej nutrii:

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj