Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: To nie jest tak, że chcemy pogrzebać rybnicki sport

Facebook Twitter

Przed radnymi karkołomne zadanie znalezienia pieniędzy na kluby sportowe - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Gospodarz miasta pytany przez Arkadiusza Żabka podkreślił, że nie chce pogrzebać rybnickiego sportu. W opublikowanym projekcie budżetu na przyszły rok nie ma pieniędzy dla klubów sportowych z Rybnika. Wywołało to falę protestów. Środowiska sportowe chcą zebrać ponad 10 tysięcy podpisów pod protestem w sprawie, zamierzają też spotkać się z radnymi, by nie poparli projektu budżetu:

Rzeczywiście nie ma grantów w tym budżecie dla klubów sportowych. Zadaniem prezydenta na tym etapie, jest przede wszystkim zbilansowanie budżetu. Z punktu widzenia radnych, zadanie jest karkołomne, bo jesteśmy w trudnej sytuacji.
Radio 90: Zastanawiam się, dlaczego pan jako już doświadczony polityk i prezydent, bo to już szósty rok prezydentury, pozwala sobie na tę grę. Dzisiaj cokolwiek pan nie zrobi, nie wyjdzie na tym pan dobrze. Dobrze wyjdą ewentualnie na tym radni.
Panie redaktorze, to nie jest tak, że chcemy pogrzebać rybnicki sport. Szukamy środków, aby zbilansować.

Głosowanie nad budżetem na sesji w grudniu.

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj