Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera w Radiu 90: Lokalizacja stacji benzynowej nie jest dla mnie szczęśliwa

Facebook Twitter

"Rozumiem obawy mieszkańców, ale ostateczną decyzję w sprawie budowy stacji paliw, podejmiemy w ciągu trzech, czterech miesięcy" - powiedział w porannej rozmowie w Radiu 90, Prezydent Piotr Kuczera.

Gospodarza Rybnika, reporter Arkadiusz Żabka pytał o protest mieszkańców ulicy Chwałowickiej, którzy nie zgadzają się na budowę stacji benzynowej w sąsiedztwie ich domów. Ta ma powstać na prywatnej działce. Potrzebne jest jednak pozwolenie na budowę, które musi wydać Urząd Miasta:

Plan zagospodarowania z roku 2009, czyli to jest sprawa zastana, dopuszczam tam tzw. usługi i właściwie rozumiem mieszkańców bo dla mnie osobiście ta lokalizacja nie jest do końca szczęśliwa. Dzisiaj mamy decyzje wydany przez organ zastępczy, które dopuszczają tę lokalizację, a my oczywiście musimy wydać pozwolenie na budowę i to sprawa jest w wydziale architektury i tutaj zachęcam mieszkańców, żeby składali uwagi. Wiem, że już ich kilkadziesiąt – one są wszystkie negatywne – wpłynęły i potem pozostaje ewentualnie druga – odwoławcza. Ja bym skorzystał z wszystkich tych możliwości.

Radio 90: A czy miasto może zablokować tę inwestycję?

W oparciu o te uwagi, być może tylko zależy od treści tych uwag i odniesienia inwestora do nich.

Cała rozmowa z Prezydentem Rybnika:

Z porannym gościem Radia 90, rozmawiał Arkadiusz Żabka.

O proteście mieszkańców Rybnika pisaliśmy tutaj: Rybnik: Protestują w sprawie budowy stacji paliw

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj