Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Żadna decyzja w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Kominka jeszcze nie zapadła

Facebook Twitter

Czy prezydent Rybnika poprze protestujących mieszkańców, przedsiębiorców i Radę Dzielnicy Maroko Nowiny, czy też będzie forsował pomysł radnego Radosława Knesza, który chce zmian w organizacji ruchu na ulicy Kominka?

Na to pytanie Piotr Kuczera poranny gość Radia 90 nie potrafił odpowiedzieć. Jak mówił, żadna decyzja jeszcze nie zapadła:

Piotr Kuczera: Zacznę od słowa, że jest to propozycja. Dochodzą do mnie informacje, że to jest tylko formalność, że tak naprawdę decyzja już zapadła, a to przecież nie jest prawda. Trudno byłoby z mieszkańcami dyskutować, że mówimy teoretycznie o czymś. Pokazujemy na czym ta zmiana ma polegać. Myślę, że w przyszłym tygodniu podsumujemy sobie wszystko to, co się wydarzyło. Weźmiemy pod uwagę na pewno głosy mieszkańców, no i wtedy się okaże.

Radio 90: Projekt przebudowy tej drogi kosztuje pół miliona złotych. Tyle pieniędzy zarezerwowano w budżecie miasta na ten rok, to spore pieniądze.

Piotr Kuczera: Wiele projektów się pojawia, jedne są realizowane, inne nie, aby miasto się rozwijało, trzeba mieć jakiś plan. Jednym z elementów jest przygotowanie projektu, po drodze są oczywiście konsultacje.

Zaproponowane zmiany, czyli wprowadzenie drogi jednokierunkowej oznaczają dla rybniczan wydłużenie dojazdu. Z kolei dla przedsiębiorców przy ulicy Kominka – utratę klientów.

Do 23 marca trwają badania natężenia ruchu

Radny Knesz mówił w Radio 90, że dojdzie do spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami w Urzędzie Miasta:

Radio 90: Będzie takie spotkanie? Będzie Pan na nim?

Piotr Kuczera: Jeżeli takie spotkanie będzie, a zakładam, że tak, to będę ja albo mój zastępca, na pewno radny Knesz. To nie jest tak, że robimy to po to, żeby była zasłona dymna przed decyzjami, które już zapadły. Absolutnie o to nie chodzi. Musimy się nauczyć, że w odcinkach, które są dyskusyjne, będą eksperymenty.

Radio 90: A zapoznał się Pan już z pismami, które do Pana trafiły?

Piotr Kuczera: Tak, zapoznałem się. Są opinie krytyczne, ale są uwagi, które trzeba rozważyć – o jakości miejsc parkingowych, o ilości, kształcie, niektórzy piszą o zieleni, o ławeczkach.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022