Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuźnia Raciborska oferuje lokale na mieszkania

Facebook Twitter

Kolejka oczekujących jest długa, dlatego władze Kuźni Raciborskiej mają propozycję dla chętnych na mieszkanie. Gmina oferuje lokale, które można zaadaptować w zamian za zwolnienie z czynszu.

Fot. kuzniaraciborska.pl

Osób na liście chętnych na lokal z zasobów komunalnych jest dużo, a są opóźnienia w rządowym programie Mieszkanie +

– podkreśla burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha:

Mamy lokale, które do tej pory nie były w tym celu wykorzystywane, zrobiliśmy projekty, zrobiliśmy piony wodne, kanalizacyjne, gaz tam będzie na początku przyszłego roku. Zaproponowałem pierwszeństwo osobom, które oczekują na mieszkania komunalne. Też rozluźniłem tutaj tę kwestię dochodów, czyli jednak, żeby przygotować takie mieszkanie, to trzeba troszkę w to mieszkanie włożyć. Jakiś kafelek przykleić czy jakąś podłogę położyć sobie, więc uważam, że jak ktokolwiek będzie miał taki zapał do tego, to na dwa lata zwalniam z czynszu i w ten sposób ktoś sobie takie mieszkanie zaadoptuje po swojemu.

burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha.

Aktualnie można zamienić na mieszkania 3 lokale w budynku przy ul. Słowackiego 5 w Kuźni Raciborskiej.

Ten budynek jest bardzo ciekawy dla kogoś, kto chciałby to zrobić, ponieważ ten budynek też otrzymał zupełnie nową stolarkę, czyli okna są nowe w tym budynku, a w przyszłym roku duża inwestycja – może jeszcze w tym roku rozpoczniemy – czyli kompleksowa termomodernizacja tego budynku. Zupełnie zmieni swój wizerunek. Na chwilę obecną straszy, ale dostaliśmy dofinansowanie zewnętrzne, więc zrobimy ten budynek na tip-top. To będzie naprawdę ładne miejsce z dużą działką z tyłu, że można jeszcze przy okazji tam poleżeć na leżaku. Jak ktoś będzie miał trochę zapału i będzie mu zależało, to wtedy ruszy z kopyta i zrobi sobie gniazdko, jakie sobie wymarzył.

Lokale można obejrzeć, w tej sprawie należy zgłaszać się do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej. Tam też przyjmowane są zgłoszenia chętnych. Czas na decyzję jest do końca czerwca, ale burmistrz Macha zapowiada, że niebawem pojawią się kolejne lokale, które będzie można zamienić na mieszkania.

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska aktualnie dysponuje trzema lokalami do adaptacji na mieszkania w budynku przy ul. Słowackiego 5 w Kuźni Raciborskiej.

Są to 2 lokale na parterze (po zakładzie usługowym):

  • lokal nr 8 (od frontu) o powierzchni 38,83 m² (pokój z kuchnią i łazienką),
  • lokal nr 7 (od podwórza) o powierzchni 46,18 m² (pokój z kuchnią i łazienką),

oraz na I piętrze po lokalu biurowym:

  • lokal nr 6 o powierzchni 51,99 m² (dwa pokoje z kuchnią i łazienką).

Odpowiedzi na zapytania dotyczące szczegółów technicznych można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej ul. Słowackiego 6 tel. 32 419 13 26.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020