Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwarantanna rybnickiej grupy w nadmorskim Dźwirzynie wstrzymana

Facebook Twitter

Przypomnijmy: na obozie sportowym przebywają tam wraz 7 członkami sztabu szkoleniowego i kierownictwa klubu młodzi piłkarze RKP Rybnik.

fot. materiał Telewizji Kablowej Kołobrzeg

Jeden z trenerów był w grupie ryzyka, jest członkiem rodziny osoby, która zarażona koronawirusem przebywa w szpitalu w Raciborzu. Szkoleniowiec wraz z całą grupą został objęty kwarantanną, trafił także na oddział zakaźny szpitala w Koszalinie. Tam ostatecznie okazało się, że nie jest zarażony koronawirusem.

W związku z tym wczoraj (12.03.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu zdecydował o skróceniu okresu kwarantanny uczestników obozu sportowego w Dźwirzynie. Miała ona pierwotnie obowiązywać do 18 marca. Jednocześnie sanepid nakazał w dalszym ciągu, by obserwować stan zdrowia uczestników obozu a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nakazał zgłoszenie tego faktu, właściwemu na miejsce pobytu Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu.

Na stronie RKP czytamy:

„(…) planowany powrót z obozu nastąpi w pierwotnym terminie, tj. w dniu 15.03.2020 r. około godz. 18.00. Wszyscy są zdrowi!!!”

– napisał prezes klubu Stanisław Jaszczuk.

Pełna informacja sanepidu w Kołobrzegu:

PPIS w Kołobrzegu stwierdza wygaśniecie z dniem 12.03.2020r decyzji nakazującej uczestnikom obozu sportowego w Dźwirzynie poddanie się obowiązkowej kwarantannie od dnia 09.03-18.03.2020r. w wyznaczonym do tego celu miejscu. U osoby podejrzanej o zakażenie korona wirusem (kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem) wykonano w warunkach hospitalizacji badanie w kierunku COVID-19. Wynik badania był ujemny. PPIS w Kołobrzegu uznał, że ta osoba nie stanowi zagrożenia epidemiologicznego dla pozostałych uczestników obozu. W związku z powyższym PPIS w Kołobrzegu podjął decyzję o skróceniu okresu kwarantanny. Należy w dalszym ciągu obserwować stan zdrowia a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zgłosić ten fakt, właściwemu na miejsce pobytu Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 maja 2021