Łatwe zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzów

W środę (11.12.) jastrzębianie pokonali we własnej hali turecki Halkbank Ankara 3:0. Gospodarze dominowali na parkiecie od początku spotkania kolejne sety wygrywając dwukrotnie do 17 i 21. Tylko w ostatnim, goście na początku prowadzili ale zespół trenera Slobodana Kovaca szybko opanowali sytuacje i wygrali także tę partię.

Po meczu cieszył się środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain:

Cieszymy się, że to zwycięstwo było pewne, może trochę tam niepotrzebnych nerwów w tym ostatnim secie, ale generalnie pełna kontrola. Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu i niezwykle ważne, że wygrywamy ten mecz, nie tracąc zbyt wielu sił, za 3 punkty, bo siły się przydadzą, jeżeli chcemy myśleć o wyjściu z grupy, to każda strata punktu może być bardzo kosztowna.

To ważne zwycięstwo- dodaje inny środkowy jastrzębskiego zespołu, Michał Szalacha:

Turcy walczyli do samego końca, nie chcieli zejść z boiska, ale cieszymy się z tego, że domknęliśmy  ten mecz w trzech setach, nie był aż tak łatwo jak się  wydawało. Najważniejsze jest to, że kontrolowaliśmy ten mecz i tak naprawdę to w żądnym secie nie musieliśmy grać końcówek, nie zagrozili nam  w żadnym z setów. Cały zespół zagrał bardzo fajnie, więc to cieszy. Wszyscy są w formie, wszyscy chcą wejść i na boisko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i nikt nie będzie łatwo się poddawał i zwieszał głowy.

Zakładaliśmy, że musimy wygrać ten meczy i tak się stało – mówił po meczu zadowolony drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

W drugim meczu Ligi Mistrzów, za tydzień w czwartek (19.12.) jastrzębianie zagrają u siebie z belgijskim, Greenyard Maaseik.

MVP: Christian Fromm.

Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Vigrass, Szalacha, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Konarski, Gruszczyński, Hain, Rusek (libero), Depowski

Halkbank Ankara: Aydin, Bahov, Capkinoglu, Gokgoz, Seganov, Toy, Yesilbudak (libero) oraz Bayram, Done (libero), Ergun