Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łatwy zastrzyk gotówki – jak banki dają zarabiać swoim klientom? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Coraz popularniejsze w sieci stają się oferty bankowe, w ramach których klienci po otwarciu rachunku mogą liczyć na nagrody pieniężne wypłacane przez instytucje finansowe. Jak wziąć udział w promocji? To całkiem proste! Wystarczy założyć konto i spełnić kilka warunków opisanych w regulaminie.

zastrzyk gotówki
mat. nadesłany

Gdzie szukać ofert promocyjnych?

Wiele osób, słysząc o promocjach bankowych, nie dowierza w ich prawdziwość, tym bardziej, jeśli można wygrać pieniądze wydawane przez instytucje finansowe. Choć ciężko uwierzyć, konkursy są prawdziwe i realizowane przez sprawdzone placówki, a więc nie mają na celu nikogo wprowadzić w błąd lub oszukać. Gdzie szukać tego typu ofert?

Na stronie internetowej Zgarnijpremie.pl dostępny jest ranking aktualnych propozycji bankowych z promocjami dla klientów zakładających rachunki osobiste. Lista została stworzona na podstawie wielu czynników, które wpływają na komfort usługi, a także wysokości przyznawanych bonusów. Poza tym, że do wygrania są pieniądze, zazwyczaj w ofercie znajdują się konta za 0 zł.

Ranking jest zbudowany w czytelny sposób – każda propozycja to osobny kafelek, na którym znajdują się najważniejsze informacje o promocji takie jak:

  • nazwa i logo banku;
  • koszt utrzymania konta i karty płatniczej;
  • prowizja za korzystanie z bankomatów innych usługodawców;
  • wysokość premii i dodatkowe bonusy.

Dodatkowe atuty, jak np. wysokie oprocentowanie, oznaczone są przez kolorową obwódkę wokół panelu. Jeśli użytkownik chciałby dowiedzieć się więcej o promocji, może kliknąć „Sprawdź szczegóły”. Wtedy pojawi się dodatkowe okno z informacjami. Natomiast wybierając opcję „Czytaj więcej”, przechodzi się do pełnego artykułu na temat promocji.

Jeśli oferta od samego początku wyda się wyjątkowo interesująca, użytkownik jest w stanie od razu przejść do procesu zakładania konta, używając odnośnika „Złóż wniosek”. W ten sposób klient zostaje przekierowany na stronę internetową banku i to bezpośrednio do wybranej opcji. Dla ułatwienia przy każdym panelu znajduje się osobny przycisk przypisany do danej promocji.

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to pojawiające się w ofercie instytucji finansowej propozycje na otwarcie nowego konta osobistego. Wiążą się one z dodatkowymi bonusami dla klientów przystępujących do programu.

Dlaczego banki tworzą tego typu oferty? Przede wszystkim zależy im na pozyskaniu nowych klientów. Grupę odbiorców najłatwiej jest zwiększyć przez ilość osób z ROR-ami w danym oddziale. Dzięki temu konsumenci mają szansę korzystać z usług placówki – są odbiorcami pojawiających się opcji. Z czasem, jeśli będą zadowoleni, zdecydują się na kolejne narzędzia z wachlarza propozycji instytucji finansowej.

Co ważne, rozdawane przez banki nagrody są inwestycją w przyszłe zyski placówki. W dodatku cała akcja wzbudza zainteresowanie i ludzie chętniej biorą w niej udział, jeśli w zamian mogą otrzymać pieniądze.

Przed erą ogólnodostępności i popularności internetu pozyskiwanie nowych klientów było rolą pracowników banku, którzy zachęcali osoby mijające oddział do zakładania kont. Od każdego nowo pozyskanego klienta mogli uzyskać prowizję.
Dzisiaj pieniądze te trafiają do konsumentów, którzy sami decydują się założyć rachunek, czasem nawet w kilku krokach przez internet, nie wychodząc z domu.

Czy promocje są bezpieczne?

Akcje prowadzone przez banki pozostają w pełni bezpieczne. Potencjalni klienci nie muszą się obawiać próby oszustwa – wszystkie konkursy przeprowadzane są przez popularne i dobrze znane placówki, które robią to zgodnie z prawem.

Dodatkowo instytucje finansowe to jednostki zaufania publicznego. Ich działalność opiera się na tym, że wiele osób decyduje się powierzyć im pod opiekę swój majątek, a więc pozwala na jego przechowywanie, inwestowanie i rozporządzanie nim w ich imieniu.

Gdyby miało miejsce jakieś oszustwo ze strony placówki, w dodatku dotyczące pieniędzy, mogłaby ona bardzo stracić w oczach swoich odbiorców, którzy zaczęliby rezygnować z jej usług. Tym samym zabraliby swoje pieniędzy i przenieśli je do innych miejsc. Bank straciłby ogromną część swojego kapitału, a to zaważyłoby na utrzymaniu przez niego płynności finansowej i możliwości dalszego działania.

Z tego powodu instytucje nie mogą sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia czy mijanie się z prawdą – byłyby na tym ogromnie stratne.

Korzystanie z ofert dobrze znanych i rozpoznawalnych placówek, a także znajdowanie informacji w sprawdzonych źródłach (jak np. na stronie Zgarnijpremie.pl) jest gwarancją bezpiecznego korzystania z propozycji i wygrania nagród.

Jak otworzyć konto osobiste?

Otwarcie konta osobistego to bardzo prosty proces, który w ramach promocji można wykonać w całości w domu, nie odchodząc od komputera. Gdy użytkownik wybierze najlepszą dla siebie ofertę, na stronie internetowej placówki musi złożyć wniosek. Na podstawie tego dokumentu rozpocznie się cały proces. Zazwyczaj wystarczy uzupełnić w nim podstawowe informacje takie jak:

  • dane kontaktowe i do korespondencji;
  • imię i nazwisko;
  • numer PESEL;
  • adres e-mail;
  • numer telefonu;
  • numer dowodu osobistego.

Po wypełnieniu formularza należy go przesłać do banku. Ten zazwyczaj będzie wymagać weryfikacji tożsamości. Można to zrobić na kilka sposobów. Jeśli nowy klient posiada konto w innej placówce, wykonuje przelew kontrolny. Na podstawie transakcji potwierdza ona, że osoba składająca wniosek jest tym, za kogo się podaje.

Jeśli to pierwsze konto użytkownika, bank zazwyczaj weryfikuje tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Instytucja wymaga np. przesłania skanu lub selfie z dokumentem. Niektóre placówki oczekują stawienia się w oddziale.

Po potwierdzeniu tożsamości następuje podpisanie umowy. Gdy bank zaprosił klienta na weryfikację na żywo, konsument składa podpis niemal od razu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że dokument ma być oznaczony sygnaturą na podstawie złożonego wcześniej internetowego wniosku. Tylko wtedy można liczyć na późniejsze otrzymanie nagrody.

Jeśli wizyta w placówce nie była konieczna, umowę da się podpisać z domu przez zamówienie kuriera. Po umówieniu się z nim na godzinę przynosi on dokumenty w kartonowej kopercie pod wskazany adres. Konsument ma czas na ich przeczytanie i zapoznanie się z warunkami.

Dostawca sprawdza tożsamość osoby podpisującej umowę na podstawie okazanego dowodu. Przy niej też zapieczętowuje kopertę i dostarcza ją z powrotem do banku. Po zakończeniu formalności konto jest aktywne i można z niego korzystać!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024